.

.

New
50pcs/многу висок квалитет злато металните соединенија термичка паста посебно за ПРОЦЕСОРОТ&графичкиот процесор топлина мијалник

50pcs/многу висок квалитет злато металните соединенија термичка паста посебно за ПРОЦЕСОРОТ&графичкиот процесор топлина мијалник

DEN 2208.00

Стока
Достапно.

Прикачување на топлина мијалник да процесор и да се Избегне отстранување на топлина мијалник по инсталирањето на тоа.051
0 C - 2 /W
Специфична Тежина
2.001
%
Крварат
0.1
Никој
Thixotropic Индекс
380+/-10
380+/-10
300+/-10
300+/-10
1/10мм
Моментот Beared Температура
-50~280
-50~280
-50~280
-50~280
0 C
Операција Температура
-30~240
-30~240
-30~240
-30~240
0 C
КАКО ДА СЕ КОРИСТИ
а.05 W/m-K
Предмети
HY610
HY620
HY630
HY650
Единици
Боја
Злато
Злато
Злато
Злато
НИКОЈ
Коефициент На Топлинска Спроводливост
3., се високи Термички интерфејс материјал производителот во Кина
со години,нашите главни производи се топлина мијалник соединенија & топлина мијалник гипс & топлина мијалник проток и топлинска подлога,
нашите производи се широко се користи во ПРОЦЕСОРОТ&VGA, LED, IC home апарат итн, со одличен оперативен сопственост на нашите
производи(сите производи доби SGS, Ro HS,SVHC,PFOA сертификација), и нашиот главен пазарите на ЕУ, северна Америка,
Североисток Азија, Југоисточна Азија итн, да Научат повеќе за нас @ нашата веб-страница, верувам дека ќе се најде она што го сакате
да нарачате со најдобра цена перформанси.
За Нас
Ние, Шенжен Halnziye Electronics Co.76
W/m-K
Термичка Отпорност
0.
Силиконска основа на топлинска маснотии
Операција температура -30~240°C, врв до 280°C
Коефициент на топлинска спроводливост 3.Чистење на ПРОЦЕСОРОТ и топлина мијалник површини,Избришете ја површината лесно со памук топката или памук брис навлажнета со алкохол или со нашите термички чистење
б.

Детали

Број На Модел На:
HY610
Пакет:
Yes
Линии:
Никој
Бренд Име:
HALNZIYE
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
Intel&AMD
Тип:
Проводен Heatsink Гипс
Heatsink Материјал:
Бакар & Алуминиум
Примена:
Процесор
боја:
Злато
коефициент на топлинска спроводливост:
>3.05 W/m-k
Термичка Отпорност:
Специфична Тежина:
>2.48 g/cm3
Испарувањето:
Крварат:
Dielectric Постојано:
>5.1
Моментот Beared Температура:
-50~280 степен C
Работата Temperture:
-30~240 степен C
Сертификат:
SGS, RoHS,MSDS
Свеж

Избор на клиенти