.

.

New
Gdstime 20 компјутери 2.5 cm 25x25mm 2 Pin Мини Фан 5V DC Brushless Кулер за Лаптоп Вентилаторот за Ладење 25mm x 7mm на гласачкото место 2507

Gdstime 20 компјутери 2.5 cm 25x25mm 2 Pin Мини Фан 5V DC Brushless Кулер за Лаптоп Вентилаторот за Ладење 25mm x 7mm на гласачкото

DEN 1314.72

Стока
Достапно.


Gdstime 25x25x7mm 2 Pin 5 V Ракав Имајќи Фан
Параметри :
Димензии : 25x25x7mm
Конектор : 2pin(2.54)
Номинална Volt : DC 5 V
Номинална Струја : 0.15 Amp±10%
Номинална Брзина : 11000 RPM±10%
Проток на воздух : 2.35 CFM
Ниво на бучава : 25±10%велика британија
Имајќи Тип : Ракав имајќи
Тежина : 6g/еез
Пакет се Вклучени : 20 компјутери
Фото Детали :

Детали

Бучава:
25dBA
Линии:
2 линии
Примена:
Компјутер Случај
Имајќи:
Масло Имајќи
Heatsink Материјал:
Бакар & Алуминиум
Контрола На Брзината На Вентилаторот:
Не ВРТЕЖИ во минута
Тип:
Фан
Пакет:
No
Број На Модел На:
EW2507S5V2P2.54-20E
Бренд Име:
gdstime
моќност:
0.9 W
Фан Живот:
30000 часа
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
Заеднички
Моќ Интерфејс:
2Pin
Фан Големина:
25x25x7mm
is_customized:
Yes
Употреба:
Ладење
конектор:
2Pin(2.54)
Номинална Напон:
DC 5V
Номинална Струја:
0.15 На
Брзината На Вентилаторот:
11000rpm
Тежина:
6g/pcs
сертификација:
CE / ROHS
Фан Големина:
0.98 инчен
Свеж

Избор на клиенти