.

.

New
Мини Прилагодливи Дигитални DC напојување 0~30V 0~5A 110V-220V Префрлување Напојување 0.1 V/0.01 За НАС/ЕУ/AU Приклучок+34/еез dc џек

Мини Прилагодливи Дигитални DC напојување 0~30V 0~5A 110V-220V Префрлување Напојување 0.1 V/0.01 За НАС/ЕУ/AU Приклучок+34/еез

DEN 1631.04

Стока
Достапно.

9
Волумен (mm) : 81 WX165 HX220 L
Работна околина : (-10-45) Rh
Работно време : долго време
Стандардни Додатоци : Моќ cord X1 излез line X1
настава book X1 Гаранциона картичка certification X1 Модел
Модел
О utput напон
О utput тековната
Резолуција на екранот
KPS305 D
0-30 V
0-5 A
0.
Краток преглед
KPS серија е еден сет на излез, висока прецизност двоен екран префрлање dc моќност
понудата.
Посебна точка
1, имаат комплетен оперативен заштита функција
2, високо ефикасни, ниска бран, на мал волумен, мала тежина
3, дуплото прикажување на напон, струја, и висока прецизност
4, напон стабилизација, тековната ограничување, едноставна операција
5, dual напон на текст и лесен избор
6, за контрола на температурата на вентилатор, топлина дисипација, ниско ниво на бучава
7, Двојно potentiometer попрецизно прилагодување
Технички индикатори
Влезен напон : AC 110 V/220 V/50/60 Hz
Излезен напон : 0 - 30 V
Излезна струја : 0 -5 A
Напон резолуција : 100m V
Сегашната резолуција : 10m A
Моќ ефект : CV≤1%+10m V
Ефектот на оптоварување : CV≤1%+10m V
Бран и бучава : Vp-p≤1%
Напон на екранот прецизност : ±1%+1digits
Тековната екранот прецизност : ±1%+2digits
Нето/бруто Тежина (KG) : 1.
KPS серија напојување со ниска температура контрола коло, вентилаторот за ладење на бучава е на ниско ниво.Машини имаат комплетен оперативен заштита на функцијата, со високи перформанси,
ниска бран, висока стабилност , мала тежина и мал обем и сл.

Детали

Тековниот Тип:
DC
Употреба:
SVC
Бренд Име:
wanptek
Фаза:
еден фаза
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
KPS-305D
Напон:
0-30V
Тековната:
0-5A
Додатоци:
34/лаптоп компјутери бесплатно dc џек
Свеж

Избор на клиенти