.

.

New
5x LM2596 DC-DC Конвертор Прилагодливи Моќ Чекор Надолу Модул Buck LM2596S

5x LM2596 DC-DC Конвертор Прилагодливи Моќ Чекор Надолу Модул Buck LM2596S

DEN 384.00
DEN 408.00

Стока
Достапно.


5x LM2596 DC-DC Конвертор Прилагодливи Моќ Чекор Надолу Модул Buck LM2596 S
Опис :
Конверзија ефикасност : До 92% (излезен напон поголем, толку е поголема ефикасност)
Префрлување Фреквенција : 150 KHz
Rectifier : Не-Синхрони Исправање
Модул Својства : Не-изолирани чекор надолу модул (долар)
Краток спој заштита : тековната ограничување, со оглед на обновување
Температурата на работа : Индустриски одделение (-40 до +85 ) (излезна моќност 10 W или помалку)
Полно оптоварување температура се зголеми : 40
Оптоварување регулатива : 0.5%
Напонот пропис : 2.5%
Динамичен одговор на ветер : 5% 200u S
Спецификација :
Влезен напон : 4-35 V
Излезен напон : 1.23-30 V(Прилагодливи)
Излезна струја : Номинална струја е 2 A,максимална 3А(Дополнителни heatsink е потребно)
Димензија : 48*23*14mm(L*W*H)
Пакет
5 x LM2596 DC-DC Прилагодливи Моќ чекор надолу модул

Детали

Фаза:
Три Фаза
Тековниот Тип:
DC
Состојба:
Нови
MPN:
не се применува
Свеж

Избор на клиенти