.

.

New
Индустриски 0-30 PSI Воздушен Притисок Мерач 1/8 NPT Воздушниот Компресор / Хидрауличен Притисок Мерач Страна Планината

Индустриски 0-30 PSI Воздушен Притисок Мерач 1/8 NPT Воздушниот Компресор / Хидрауличен Притисок Мерач Страна Планината

DEN 131.00
DEN 186.72

Стока
Достапно.


Бренд нови индустриски 0-30 PSI воздушен притисок мерач со 1.5" се соочуваат. Овој мерач има 1/8" NPT машки теми кои доаѓаат од страна на мерач. Овој показател е еден врвен квалитет мерач направени со црна челик случај и хром пред рамки. Овој показател е бројот ознаки на 0,5,10,15,20,25,30 psi.
Спецификации :
0-30 psi
1.5" лице
1/8" машки npt теми, кои мерка за 3/8" надворешен дијаметар.
1x мерач

Детали

Напојување:
AC
Бренд Име:
alloet
DIY Материјали:
Електрични
Димензии:
6 x 4.1 x 2.3 см
Дисплеј Тип:
аналогни и дигитални
Број На Модел На:
воздушниот притисок мерач
Мерен Опсег:
0-30 psi
Температурата На Работа:
Како што е прикажано
Точноста Класа:
99.99
Материјал:
Боја:
Мерен Опсег:
Големина:
Тежина:
Свеж

Избор на клиенти