.

.

New
DC 6-100V Црвени LED Дигитален Дисплеј Voltmeter Мини Volt Панел Тестер За DC 12V Автомобил Моторни Возила

DC 6-100V Црвени LED Дигитален Дисплеј Voltmeter Мини Volt Панел Тестер За DC 12V Автомобил Моторни Возила

DEN 152.00
DEN 190.08

Стока
Достапно.

Voltmeter Опсег : DC 6-100 V ( Без overvoltage )
4. И моќ барови екранот во 8 нивоа, со 2 барови во црвено и 6 барови во зелена боја. на волтметар е децимална точка автоматски смени така, со повисока точност. Топло Прашува : Овие производи над опции се поделени во неколку различни батеријата сетови, ве молиме изберете соодветен напон и моќ бар ќе се совпадне. Работат на струјата : 5-15ma, на намалување на батеријата напон е, на намалување на тековните е. Волтметар Точност : за 1%
5. Работна Влажност : 10 ~ 80% ( без кондензација )
7. Надворешни Димензии : за 48 * 29 * 21 мм / 1.
Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Опис На Производот :
1.83 инчи
Пакетот Вклучува : 1pcs Тековната Voltmeter
Производот Покажува
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз даночни
Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме. Во спротивно само ќе се прикаже на напон, и моќ бар ќе вообичаено, не се прикаже.
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.
Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на предмети во рок од 7 дена од денот на вашиот приемот на предмети за било каква причина. Осум Моќ Резолуции : 10%, 25%, 40%, 50%, 60%, 75%, 90%,100% . Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.

Детали

Бренд Име:
ANENG
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Точноста Класа:
околу 1%
Температурата На Работа:
дигитални voltmeter
Димензии:
48 * 29 * 21 мм
Број На Модел На:
Водоотпорен LED AC Дигитална Voltmeter
Напојување:
DC
работна Влажност:
10 ~ 80%
Температурата На Работа:
-10~ +65C
Надворешни димензии:
за 48 * 29 * 21 мм
feature1:
ac дигитална voltmeter ammeter
feature2:
DC Дигитални Voltmeter Ammeter
Feature3:
мотоцикл волтметар
Пад на превозот:
Поддршка
Свеж

Избор на клиенти