.

.

New
5A Прилагодливи Моќ CC/CV Чекор надолу Полнење Модул LED Драјвер Voltmeter Ammeter

5A Прилагодливи Моќ CC/CV Чекор надолу Полнење Модул LED Драјвер Voltmeter Ammeter

DEN 362.00
DEN 389.28

Стока
Достапно.


Опис :
Voltmeter Ammeter Модул Својства : не-изолирани постојан струја и напон на модул Исправање : не-синхрони исправање Влезен напон : 5 V-30 V Излезен напон : 0.8 V-29 V Излез тековната : прилагодлив максимална 5 A Конверзија ефикасност : 95% (највисок) Префрлање на фреквенција : 180 KHz Излез бран : 50m V (макс) на 20 милиони пропусен опсег Оптоварување Регулатива : ± 0.5% Напон Регулатива : ± 2.5% Оперативни Температура : -40 C до +85 C Големина : 51 * 26.3 * 14 (L * W * H) (mm) Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Мерење на точноста : 0.1% Освежете го оценувате : за 200ms / пати се Прикаже : 0.28"дигитална цевка Тековната Низа 0 A-5 A Напон спектар 5 V-30 V се Прикаже Црвена Боја Температура на Чување : -10centigrade на +65 centigrade Текст отпорност : 50 milliohms
Пакување : Прилагодлив Моќ CC/CV Чекор надолу Полнење Модул LED Драјвер Voltmeter Ammeter x 1

Детали

Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
26379
Свеж

Избор на клиенти