.

.

New
Брзо пристигнување LK7132 Програма контролирана Прецизност Безбедност Тестер AC 5kV Висок лимит на AC струја 20mA

Брзо пристигнување LK7132 Програма контролирана Прецизност Безбедност Тестер AC 5kV Висок лимит на AC струја 20mA

DEN 32463.00
DEN 34171.20

Стока
Достапно.

9 укр ± 2%+2 Counts) Тест напон на отпор на изолација 30-1000 V
± 2%+5 V) 30-1000 V
± 2%+5 V) Изолација отпор достапна Само за 7132.Полн обем назад-оф излез со 128×64 dot matrix дисплеј и изобилство човек-машина,инструмент кој поседува повеќе моќни функции.влез и излез интерфејс
Човечки-пријателски дизајн,мени работа,friendly интерфејс
Модел LK7130 LK7132 LK7140 LK7142 Излезен Напон од 0-5k V(AC)± 2%+5 V 0-5k V(AC)
0-6k V(DC)±2%+5 V Висок лимит на AC струја
0-20.999 ма ±2%+2 Counts 0-9.САЛАДИН,влез и излез интерфејс Аларм Beeper.00 ма ±2%+2 Counts) Ниска граница на AC струја 0-9. Карактеристики
Големи големина 128×64 решетки течен кристал displayer
Напон зголемувањето според времето grads,дефект точка се најде и да се анализираат
Висок лимит и ниска граница на тековниот сет
Преден панел софтверска калибрација
Безбедност на електрична енергија-доказ ѕид тестирање функција
Лак за откривање на функција
Копче за заклучување функција
30 групи на мерки за памтење
Тест време,напон,струја,отпор synchronously прикажани
RS485.
Опис Ние се применуваат бренд-нови тестирање технологија и PMW се префрлат на серија LK7142 на притисок-доказ тестер на изолација за да се засили коло,со повеќе стабилен излезен напон и поголема струја.9 s Далечински управувач опрема RS232.1-9999 MΩ
Опсег 1-1000 MΩ
Точност ± 2%±2 Counts) at500 V-1000 V DC
Опсег 1000-9999 MΩ
Точност ± 5% и±2 Counts) at500 V-1000 V DC
Опсег 1-1000 MΩ
Точност ±8%±2 Counts at30 V-500 V DC Голем LCD-големина 128×64 решетки течен кристал displayer Тест време 0.

Детали

Бренд Име:
changsheng
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Точноста Класа:
2%+2Counts
Температурата На Работа:
0-40
Димензии:
215mm*89mm*370mm
Број На Модел На:
LK7132
Мерен Опсег:
30-1000V,0.1-9999MΩ
Свеж

Избор на клиенти