.

.

New
LCD Дигитален дисплеј DP30V5A Чекор надолу Програмабилни Напојување на Модулот на Константен Напон тековната регулаторот конвертор voltmeter10%

LCD Дигитален дисплеј DP30V5A Чекор надолу Програмабилни Напојување на Модулот на Константен Напон тековната регулаторот конвертор

DEN 1258.00
DEN 1382.40

Стока
Достапно.

1 пати повисока од излезниот напон.00 V, чекор од 0. Под големи сегашните околности, да обрнат внимание на топлина елиминација
. Општи Информации
На константен напон и постојан струја програмабилни контрола напојување на модулот се стави на собирање на аналогни интеграција и дигитална контрола на функциите во еден.000 A , чекор по 0.0 W
Производ Тежина : 78g Производ Димензија : 79*43*48(mm) (L*W*H)
Отвори големина : 71mm*39mm Излезниот напон резолуција : 0. на излез државата потсетам област, можете да видите дека излез се отвора или не, државата на константен напон и постојан струја, излезен е нормално или не, клучот е заклучен или не, и сегашните групи на податоци кои се користат. На поставување на податоци интерфејс, можете да го прилагодите overvoltage вредност, прекуструјна вредност, над-моќ вредност, збир на податоци и LCD светлината.01 V
Излезна струја резолуција : 0. Овој модул има моќ-надолу складирани функција и може да се сместат 10 групи претходно вредност. LCD дисплеј на модул има функција дигитални voltmeter и ammeter.5% + 1 цифри)
Излезна Струја точност : ± (0. Во споредба со традиционалните аналогни напојување, тоа е полесно да брзо отстранување на напон или струја потребно. Технички параметри
Влезниот напон спектар : 6.001 На Излезниот Напон точност : ± (0. Можете да ги видите претходно напон, влезен напон, излезниот напон, претходно струја, излезна струја, излезна моќ, итн.

Детали

Број На Модел На:
2
Бренд Име:
JUANJUAN
Температурата На Работа:
Нормално
DIY Материјали:
Електрични
Напојување:
DC
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Димензии:
Нормално
Точноста Класа:
Нормално
Мерен Опсег:
Нормално
Свеж

Избор на клиенти