.

.

New
топла продажба 5pcs/многу DP30V5A Напон конвертор регулаторот боја LCD Чекор надолу Програмабилни Напојување Модул 10% попуст

топла продажба 5pcs/многу DP30V5A Напон конвертор регулаторот боја LCD Чекор надолу Програмабилни Напојување Модул 10% попуст

DEN 6182.00
DEN 6720.00

Стока
Достапно.

Овој модул има моќ-надолу складирани функција и може да се сместат 10 групи претходно вредност.топла продажба 5pcs/многу DP30 V5 A Напон конвертор регулаторот боја LCD Чекор надолу Програмабилни Напојување на Модулот
1. Можете да ги видите претходно напон, влезен напон, излезниот напон, претходно струја, излезна струја, излезна моќ, итн.000 A , чекор по 0.0 W
Производ Тежина : 78g Производ Димензија : 79*43*48(mm) (L*W*H)
Отвори големина : 71mm*39mm Излезниот напон резолуција : 0.Овој модул има многу предности, мала големина, напредна функција, добар визуелен ефект, со голема оперативност, висока прецизност, се користи самостојно, се inset во уредот и е широко се применува.000 Една Излезна моќ опсег : 00. Подвижните излезен напон спектар е 0-32.00 V Излезен напон спектар : 0 V-32.00 V
Излезна струја : 0-5. Под големи сегашните околности, да обрнат внимание на топлина елиминација оваа верзија може да ја полните батеријата оваа точка збор без мало поле. Општи Информации
На константен напон и постојан струја програмабилни контрола напојување на модулот се стави на собирање на аналогни интеграција и дигитална контрола на функциите во еден. И тоа, исто така, е во функција за извлекување на брзо две групи што се зачувани вредност. на излез државата потсетам област, можете да видите дека излез се отвора или не, државата на константен напон и постојан струја, излезен е нормално или не, клучот е заклучен или не, и сегашните групи на податоци кои се користат.

Детали

Димензии:
Нормално
Број На Модел На:
1
Бренд Име:
JUANJUAN
DIY Материјали:
Електрични
Напојување:
DC
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Точноста Класа:
Нормално
Температурата На Работа:
Нормално
Мерен Опсег:
Нормално
Свеж

Избор на клиенти