.

.

New
Висок Квалитет на Нови 0.36 инчен три Жици Дигитални Voltmeter тестер Панел 5 малку црвена LED Дисплеј DC 0.000-33.000 V волтметар

Висок Квалитет на Нови 0.36 инчен три Жици Дигитални Voltmeter тестер Панел 5 малку црвена LED Дисплеј DC 0.000-33.000 V волтметар

DEN 2043.00
DEN 2150.40

Стока
Достапно.

Професионални DC 0.000-33.000 V Voltmeter Црвени LED Дигитални Volt Метар Мерач 5 Малку три Жици Напон Следи тестер Карактеристики на Производот : Висока прецизност : мерење спектар на 0-33.000 V во однос на традиционалните 0-20.000 V насловот. само треба да ги собереш две линии, заеднички обратна заштита, тогаш не изгори Технички Параметри : Тежина : 16g Дисплеј во боја : Црвена Display mode : Пет 0.36 дигитален LED цевка ажурирање го оценувате : > 5s/време за Физичка големина : 48 x 29 x 22 mm (L*W* H) Отворање големина : 45 x 26 mm (L*W) напон : 3.5-30 V Доведе жица должина : 14 см(3 жици) Мерен опсег : DC 0.000-33.000 V Операција температура : -10 степени~65 степени Мерење на точноста : (0.3‰+ 2words) {значи табела најлош случај максимум грешка на помалку од 10mv нормално во рамките на грешка 2mv} Црвено жица : Напојување +Жолта жица : Мерење Напон +(3.5-30 V )Црна жица : Напојување -, Мерење Напон - answer : ___________________________ NOTE : Заглавието треба независни напојување. Напојување опсег е 3.5-30 V dc. кога црна жица и црвена жица се префрла со напојување ,заглавие ќе се прикаже 0.000 (кога мерење линија е фитили ,насловот ќе се прикаже на еден или два база) . Жолта линија и црна линија ќе биде вклучен на measurment коло. измереното напон спектар е 0-33.000 V dc. answer : ___________________________ note : оваа ставка доаѓа без мало поле

Детали

Димензии:
Нормално
Бренд Име:
JUANJUAN
Број На Модел На:
Нови
DIY Материјали:
Електрични
Напојување:
DC
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Точноста Класа:
Нормално
Температурата На Работа:
Нормално
Мерен Опсег:
Нормално
Свеж

Избор на клиенти