.

.

New
DC 6V 12V 24V Напон Авто Возило Мерач Тест Автомобил Коло Тестер на Светлината Мерење Пенкало DC Тестер

DC 6V 12V 24V Напон Авто Возило Мерач Тест Автомобил Коло Тестер на Светлината Мерење Пенкало DC Тестер

DEN 152.64

Стока
Достапно.


Описи
Предмет Тип : Тестер На Напон
Мерен Опсег за : DC 6-24 V
Боја : Зелена
Тестер Должина : (Приближно) 15,3 см
Кабел Должина (Unstretched) : 73.5 cm
Тестирање Опсег : DC 6 V-12 V-24 V
Количина : 1 сет
Карактеристики
100% сосема нов и висок квалитет
Висока Безбедност И Нема Топлина Во Работата
Иновативни еластична жица со парична казна затегнувачка сопственост
Компактна, Лесна Конфигурација, Со Држачот За Леснотија На Ракување И Употреба
Дизајниран за откривање на низок напон коло неуспехот на транспортни машини, тоа може да се користи во одржување на транспортни машини како што се автомобил, мотоцикл, булдожер, ролери, багер и така натаму.
Пакетот вклучува :
1 x Автомобил Тестер на Напон(со кабел и клип)
Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме

Детали

Бренд Име:
Inpelanyu
DIY Материјали:
Електрични
Напојување:
DC
Точноста Класа:
0.1 V
Температурата На Работа:
Редовни
Димензии:
Електрични Тестери & Тест Води
Број На Модел На:
Q2404-01
Напон:
6-24V
Објектот Должина:
15.3cm
Материјал:
Пластични
Количина:
1pc
боја:
маснотии
Свеж

Избор на клиенти