.

.

New
50cmX100cm Трансформатор Бела PDLC Паметни Филм Стакло Switchable Стакло Electroc Винил

50cmX100cm Трансформатор Бела PDLC Паметни Филм Стакло Switchable Стакло Electroc Винил

DEN 11856.00
DEN 12480.00

Стока
Достапно.

Прашање : Може да се намали на филмот на сајтот.
Еве линк до нашата Комерцијална. Производ Работилница
13. Исто така, Паметни стакло и филм, исто така, контрола над количината на топлина
и светлина што влегува простор и тие може да ги блокираат повеќе од 98% од УВ која е штетна за организмот
Office & Конференција
Приватноста и soundproof се две основни барања во секоја канцеларија и конференциски центар за сега.Прашање : дали PDLC филм за заштеда на енергија?
Одговор : Да, Тоа се смета за зелен производ, кој троши околу 5 w по метри. Ако сакате да се вработи некој електричар за да се постигне својата цел, која е вашата сопствена одлука. Тие може да создаде чувство на простор
и донесе чувство на ексклузивност, како и високо-крај технологија.
Автомобилскиот прозорец
Smart Боја е идеално решение за автомобилски апликацијата каде што топлина и приватноста контрола е желба.или дали треба некој апсолутно мерење од мене пред панели се обичај прави?
Одговор : материјалот е прилагодено произведени со посебен ласерски опрема за да се обезбеди директно намалувања сепак може да се намали материјалот доколку е потребно за да додадете логото, украси и сл.

Детали

Тип На Објект:
Прозорецот Foils & Solar Protection
Материјал Тип:
домашно милениче
Објектот Должина:
1m
transmittance:
10%-20%
Име На Модел:
CW
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Тежина:
4kg
Боја Име:
Црна, Бела, Транспарентна
Објектот Ширина:
0.5m
Прозорецот Foils Тип:
Налепници
Бренд Име:
SUNICE
Ултравиолетови Блокирање Го Оценувате:
80%-100%
Топлинска Изолација Го Оценувате:
80%-100%
Објектот Висина:
0.01inch
Специјални Функции:
Декорација
боја:
Бела/сива/темно сива боја
Големина:
50x100cm
Свеж

Избор на клиенти