.

.

New
Makartt Freeshipping DIY Помине Уметност Печат Уметност Постави Печат Помине Уметност Комплет за Нокти Марки Гребење Слика Плоча Wholesales C3141XXX

Makartt Freeshipping DIY Помине Уметност Печат Уметност Постави Печат Помине Уметност Комплет за Нокти Марки Гребење Слика Плоча

DEN 8159.52

Стока
Достапно.


Freeshipping DIY Помине Уметност Печат Печат Помине Уметност за Полнење Со Слика Плоча Wholesales
Карактеристики :
- вклучува : 1 buc печат+1 buc scraper+1 слика плоча
- Лесно и Брзо за DIY Помине Уметност
- Спроведување на вашите нокти или други објекти
Како да го користите :
1. Се применуваат база на грб или редовни лак на ноктите.
2. Се применуваат посебни лак на сликата плоча. (=== Pls употреба Солидна Боја на лак. И текстура е ПОДЕБЕЛ од редовни лак.===)
3. Scrape исклучување полски брзо и силно од внатре кон надвор.
4. Веднаш печат на сликата за да ги собереш на дизајн. Сликата е префрлен на печат.
5. Печатење на слика на вашите нокти со нежна возен движење. Сликата е префрлен на вашите нокти.
6.За траен носат, се применуваат врвот грб малку и брзо на површината на ноктите.
Забелешки :
- Помине уметност може да се примени на многу други објекти.
- Чистење на scraper и слика плоча со лак смена по секоја употреба.
- Заврши секој чекор што е можно побрзо.
- Применуваат јасна врвот грб брзо и малку само еднаш поделба во 2 до 3 делови. ( Не dab) или repeat (повтори!! )
Пакет Се Вклучени
240 поставува 3in1 Марки за Полнење

Детали

Тип На Објект:
Налепница & Decal
Бренд Име:
Makartt
Количина:
удобен& трајни
Материјал:
Пластични
Големина:
purple
Стил:
Симпатична
Број На Модел На:
C3141XXX
Свеж

Избор на клиенти