.

.

New
Hutang Прстен & Обетки Природни Скапоцен Камен Зелена Аметист Солидна 925 Sterling Silver Жолто Злато Парична Казна Свадба Накит Сетови За Подарок

Hutang Прстен & Обетки Природни Скапоцен Камен Зелена Аметист Солидна 925 Sterling Silver Жолто Злато Парична Казна Свадба Накит

DEN 4080.00
DEN 4799.52

Стока
Достапно.


Тип : Прстен & Обетки Поставува
Метал : Цврсти Sterling Silver
Означени : S925
Обложено : 18 K Жолто Злато Позлата
Метал Тежина : Прстен 4.37 Грама, Обетки 3.66 Грама
Скапоцен Камен : Зелена Аметист
Камен Големина : Octagon намали 18x13/12x10mm
Камен Боја : Зелена
Камен Создал Метод : Природни
Вкупно Камен Тежина : 26.14 Carats
Подарок Кутија : Вклучени
Родиум се користи за да плоча бело злато или жолто злато или фунта, тоа е повеќе рефлексивни & задржи повеќе долго време на боја. Во други, добри Родиум позлата дава метал повеќе светла, сјајна & долготрајни во сребрена боја. На Oxidied помеѓу метал & air нема да ефективни боја со добра Родиум позлата.

Детали

Прстен Големина:
5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Тип На Објект:
Накит Сетови
Парична казна или Моден:
Парична казна
Сертификат Број:
PY8HB184890/PY8HB184893
Накит Сетови Тип:
Earring/Прстен
Метали Тип:
Сребро.
Бренд Име:
HUTANG КАМЕЊА & НАКИТ
Пол:
Жените
Certificate Type:
ГТЦ
Стил:
Тренди
Метал Печат:
925,Фунта
Повод:
Свадба
Број На Модел На:
USS1754
Обликотшема:
Круг
Страна Камен:
Никој
is_customized:
Yes
Главниот Камен:
Аметист
Затворач:
Пролет прстен
Подарок кутија:
Вклучени
Свеж

Избор на клиенти