.

.

New
Топла Продажба Преносни Micromotor Накит Полирање Алатка Стоматолошки Микро Моторни Saeyang МАРАТОН Micromotor N7

Топла Продажба Преносни Micromotor Накит Полирање Алатка Стоматолошки Микро Моторни Saeyang МАРАТОН Micromotor N7

DEN 7497.60

Стока
Достапно.

Handpiece Тежина : околу 265g
Вовед :
Повеќенаменски Micromotor за стоматолошка, лабораториска, накит,индустрија.
Добра работа за полирање, Сечење, мелничката, средување, мелење, кастинг габи или материјали и завршна површина.
Прашина печат заштита за одлична издржливост
Едноставен и лесно ракување со променлива нога педалата систем за Контрола.
Инсталиран посебни топката лежишта за супер висока брзина(помалку топлина и бучава)
Друга доблест е не-фаза брзина на системот (тоа 's добро дизајниран за излез од 0- 35,000 вртежи во минута со користење на не фаза брзина систем).
Спецификации :
Совети големина : 2.35 мм;
Електрична струја : 0-650mh;
Ротирање на ветер : 0-35000;
Напон : 220 V / 110 V;
Моќност : 65 W;
Фрекфенција : 50 HZ / 60 HZ;
Максимална брзина : 35,000 менува бројот на вртежи / мин;
Вртежен момент : 280gf.cm;
Handpiece Тежина : околу 265g;
Ниско ниво на бучава, ниски вибрации;
Преносни и компактна големина
Стандарден пакет : .
N7 Моќ домаќин 1
H37 Lhandpiece 1
Нога switch 1
Резервни јаглерод четки 1 пар
Handpiece стојат 1
Поправка клуч 1
Производ слики :
Пакување :

Детали

Тип На Објект:
накит наоди
Број На Модел На:
HJ-266
Производ Карактеристики:
Висок квалитет
Материјал:
Метал
Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Состојба:
100% Сосема Нов
Совети големина:
2.35 mm
Електрична струја:
0-650mh
Брзина На Ротирање:
0-35000
Напон:
220V / 110V
моќност:
65W
Фреквенција:
50HZ / 60HZ
Максимална Брзина:
35,000 менува бројот на вртежи / мин
Вртежен момент:
280gf.cm
Свеж

Избор на клиенти