.

.

New
Топла продажба 220v ~2kg злато, бакар, сребро, алуминиум, железо, челик , индукција топење печки,злато топење печки

Топла продажба 220v ~2kg злато, бакар, сребро, алуминиум, железо, челик , индукција топење печки,злато топење печки

DEN 7956.00
DEN 10752.00

Стока
Достапно.


напон 110/ 220/240v
фрекфенција 50/60hz
капацитет 1kg 2kg
тежина 9kg
пакување големина 22*22*40cm
Максимална температура 220 V= 2000° F (1100° C) 110 V=1030° C
додатоци една тонг, еден crucible и еден кабелот за напојување кабел
стопен метал на Алуминиум, Бакар, Злато, Олово, Сребро, Фунта Сребро, Калај & Цинк
стопена злато машина инструкции
1.во процесот на работење,на печка temperaturedegrees ќе се шири,персоналот не смее да се движи и судир,избегне scald и штета
6.кога максималната температура достигна 1,100 степени во 28°C,ќе престанат да работат или во состојба ладење
7 златни,бидете сигурни дека за да се исклучите од напојување,потоа се користи за да работат,одат profssional клешти за да се осигура нивната безбедност
8 и е должен веднаш да ја земе злато откако се пресели машини,поради висока температура,може лесно да се оштетат внатрешните компоненти,и изгореници себе на своите ладење,10-20 минути,за да се обезбеди животен век на производите
9 секој временски интервал мора да биде во 30-60 минути,многу лесно да се оштети производот
10 за прецизност машина,plz воопшто не се отстрани професионални технологија,за да се осигура точноста
11 plz се обрне внимание на безбедноста и одржување на нормална употреба на машина
.и внимателно да се испита дали производи,тогаш ќе ги покрие непроменети,раствора златото отвори проверете дали садот непроменети
3.и нормална работа,интелигентни температура контролер со дигитални печка на температура и полека се зголемува,ако има било какви complicatios,бидете сигурни дека за да престанете со користење
5.

Детали

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Тежина:
11kg
Накит Алатки & Опрема Тип:
Калапи
Свеж

Избор на клиенти