.

.

New
MASTECH MS8150B Дигитални Multimeter Со USB Пренос на Податоци и Не-контакт Детектор на Напон

MASTECH MS8150B Дигитални Multimeter Со USB Пренос на Податоци и Не-контакт Детектор на Напон

DEN 1893.60

Стока
Достапно.

6 нф/66n F/660n F/6. 30 дена гаранција од купените датум.Ви благодариме .
Контакт со нас на :
Нашата канцеларија часа се :
- 8 : 30 сум. Ние ќе ги искористиме на воздушни меури, за да заврши на предмети внимателно
Напомена : Тоа го има регистрирано e-mail и заеднички mail . Се врати ставки треба да содржи оригиналното пакување и сите додатоци.5%+2) ACV : 660m V/6. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-2 дена Овој пакет ќе биде пратена од Кина Воздухопловната Објавите Објекти ќе бидат проверени внимателно пред да испраќаат.8%+2) Capacitance : 6. Ве молиме контактирајте со нас за решавање на секое прашање пред да замине негативни повратни информации . да 1 : 00 часот (GMT +8) од сабота
- 8 : 30 сум.
Ние секогаш се обидува да обезбеди најдобра услуга и сигурни производи за секој клиент.IV 600 V оценет со 0. (GMT +8) од понеделник до петок
- 8 : 30 сум.3%+2) Должност на односот на : 10%~95% (2%+2) Континуитет Не-контакт напон USB data transfer Напојување : 9 V 6 F22 тежина : 350g Demension : 180mm×86mm×52mm Пакетот вклучува : 1 * MASTECH MS8150 B Дигитални Multimeter 1 * Пар Тест Доведе 1 * USB кабел за податоци 1 * Упатството за Корисникот
Превозот :
Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти.
Shippingtime :
Данок :
Без Данок на промет се Бара
Плаќање :
Гаранција & враќање : За да се обезбеди сите предмети се со добар квалитет, ние ќе ги тестираат сите производи пред пакети беа испратени надвор .

Детали

Мерење Inductance Опсег:
--
DIY Материјали:
Електрични
Мерење Capacitance Опсег:
50nF/500nF/5F/50F/100F
Температурата На Работа:
0 - 50 ℃
Мерење На Напон Спектар:
400mV/4V/40V/400V/750V
Број На Модел На:
MS8150B
Бренд Име:
MasTech
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Димензии:
180x86x52mm
Мерење На Струја Опсег:
400uA/4mA/40mA/400mA
Мерење На Отпор Опсег:
400/4k/40k/400k/4M/40Mohm
Свеж

Избор на клиенти