.

.

New
E&подлога и Горниот Слој Колекции за професионални гел лак нема чистење нокти пакет на 2 компјутери 15ml 0.5 Oz

E&подлога и Горниот Слој Колекции за професионални гел лак нема чистење нокти пакет на 2 компјутери 15ml 0.5 Oz

DEN 374.00
DEN 575.52

Стока
Достапно.

E&подлога и Горниот Слој Колекции за професионални гел лак нема чистење нокти пакет на 2 компјутери 15ml 0.5 Oz
ЕА Врвот и на База на Грб го Користите Чекори
1. Обликот на ноктите. Лесно удар на површината на ноктите плоча.
2. Нанесете тенок слој на E&база палто од cuticle за слободни работ (не заборавајте да ја запечати работ на ноктите). Лек на ноктите под LED светло за 15 секунди или УВ светло за 2 минути.
3. Целосно се тресат шишето да се направи текстура Униформа. Нанесете тенок слој на Впие-Оф Гел лак во боја на избор. Капа слободен раб. Лек : 60 секунди во LED Светилка, или 2 минути во УВ ламба.
.
4. Се повторува на 2-ри тенок слој на впие исклучување Гел лак за нокти. Лек под LED светилка за 30 секунди или УВ светло за 2 минути.
5. Нанесете тенок слој на Врвот на fiat. Капа слободен раб. Лек : 30 секунди во LED светилка.
6. Отстрани вулгарен остатоци на ноктите со чистење. Потоа, ќе се применуваат јадев cuticle масло да се rehydrate влага во cuticle и кожата околу ноктите
Повратни информации

Детали

Тип На Објект:
Мулти-Се Користи Топ & База Грб
Број На Модел На:
TB1507
Количина:
2 парчиња
Состојка:
Смола
НЕТО-WT.:
15ml
Бренд Име:
E&A
Сертификат:
SGS MSDS CPSR
Време траење :
15days или повеќе
Лек:
60-тите години под 36w Led светло
Натопете Off:
Заврши E&A смена за околу 5 минути
OEM/ODM :
Треба MOQ
Клучни зборови:
База палто врвот
боја:
Transparant
Име на производ:
база на грб лак
Место на Потекло:
Жеџијанг Во Кина (Копно)
Buiness Тип:
производител
Свеж

Избор на клиенти