.

.

New
24-Port Gigabit Ethernet Switch со 2 SFP

24-Port Gigabit Ethernet Switch со 2 SFP

DEN 4080.00

Стока
Достапно.

Таа, исто така поддржува 802. Тоа, исто така, е во согласност со ЕУ, Ro HS, забрана за употреба на одредени опасни материјали.
Преглед
На ES1000-24 G2 F 24-Port Gigabit десктоп/rack-mount switch, обезбедува лесен начин да се направи преминот на Gigabit Ethernet. Таа автоматски го прилагодува потрошувачка на енергија според линк статус и должина на кабел за да се ограничи на јаглерод стапало на вашата мрежа.
Високи Перформанси
На ES1000-24 G2 F карактеристики не-блокирање на жица-брзина архитектура со 56 Gbps префрлување капацитет за максимална податоци автопат. Покрај тоа, 80% од амбалажниот материјал може да се рециклира.1 p/DSCP Qo S овозможи непречено латентност-чувствителни сообраќај
• Авто-MDI/MDIX ја елиминира потребата за crossover кабли
• Поддржува MAC адреса авто-учење и авто-стареењето
• Поддршка на пристаништето N-Начин Авто-Преговарање, зачувува и препраќа
• Компактна големина дизајн за десктоп компјутерите, rackmountable
• Plug and Play дизајн поедноставува инсталација
• Fanless дизајн за да бидете сигурни дека тоа работи тивко
ХАРДВЕРСКИ КАРАКТЕРИСТИКИ
Стандарди и Протоколи IEEE 802. Авто-преговарање на секоја порта сетила линкот брзина на мрежен уред (или 10, 100 или 1000 Mbps) и интелигентно се прилагодува за компатибилност и оптимални перформанси.08 W (220 V/50 Hz)
Димензии ( Ш x D x H ) (250*220*43 мм)
ПЕРФОРМАНСИ
Префрлување Капацитет 56 Gbps
MAC Адреса Табела 4 K
Џамбо Рамка 16 KB
Метод на пренос Store-and-Forward
КАРАКТЕРИСТИКИ НА СОФТВЕРОТ
Напредни Функции MAC адреса авто-учење и авто-стареењето
IEEE802.

Детали

Комуникација Режим:
Full-Duplex
Вклучете Капацитет:
56g
Преносот Го Оценувате:
10/100/1000Mbps
Бренд Име:
gdpoenet
Број на Интерфејси:
26
Тип На Прекинувач:
gigabit switch
Пристаништа:
24
VLAN:
NO
Број На Модел На:
ES1000-24G-2F
сертификација:
CE FCC
Пакет:
Yes
Производи Статус:
Акции
Свеж

Избор на клиенти