.

.

New
RTB-8 42.2 kw(R410a) bi-проток TEV е инсталиран во топлинска пумпа за вода грејачи и клима уред и да се намали ладење omponents

RTB-8 42.2 kw(R410a) bi-проток TEV е инсталиран во топлинска пумпа за вода грејачи и клима уред и да се намали ладење omponents

DEN 1915.00
DEN 2016.00

Стока
Достапно.


На thermostatic експанзија вентил (TXV) е прецизност уред, кој е дизајниран да се регулира степенот во кој течни ладилни текови во испарувачот. Ова контролира протокот е неопходно да се зголеми ефикасноста на испарувачот додека спречување на вишокот течност ладилни од враќањето на компресорот.
Еден од дизајн карактеристики на TXV е да се одвојат висок притисок и низок притисок страни на климатизација систем. Течни ладилни влегува вентил под висок притисок преку системот е течни линија, но неговата притисок се намалува кога TXV го ограничува износот на оваа течност ладилни запишување на испарувачот.

Детали

Тип:
Мраз Создателот Делови
Број На Модел На:
RTB-8
Свеж

Избор на клиенти