.

.

New
година Нови 30A Raptor 390 ESC Електронските Контролер Brushless Електричен за Quadcopter Трки Летало OPTO, PFV Multiaxis

година Нови 30A Raptor 390 ESC Електронските Контролер Brushless Електричен за Quadcopter Трки Летало OPTO, PFV Multiaxis

DEN 1800.00

Стока
Достапно.

Основни Детали : Број на Модел : W-FW030004-B1 Стил : Радио Контрола Играчка Тип : quadcopter Напојување : Батерија Материјал : метал Скала : 200-250 Радио Контрола Стил : РК Хоби Con. Струја : 30 A БЕК : OPTO Пукна струја : 40 A до 10 секунди Lipo клетки : 2-4 S големина : 29*12*5mm Вкупната тежина : 10.3 г Апликација : 200-250 Модел : европската социјална повелба за quadcopter Типична Примена : 170-450 Повеќе-Rotors Главни Карактеристики : 1. Специјализирани за високи трки летало 2. Мини големина : Оригинални увезени nonpolar керамички кондензатори прави големина помала. Лесно да се стави во насекаде. Мала тежина само 10.3 g со жици. Најсветлите меѓу мини ESCs. 3. F390 MCU, врвот увезени Mosfet со 3 во 1 IC возење, гас одговор супер брз 4. Поддршка задушени светлина и oneshot125. 5. Извртени пар серво жица, намалување на интерфејс кога сигналот е пренесување во бакарна жица. Нека летање се задржи стабилен. 6. Четири-лист структура дизајн, одлична изведба стабилност.

Детали

Број На Модел На:
W-FW030004-A1A1-01
Тип На Мотор:
Електронските Контролер Brushless Електричен за Quadcopter Трки D
Свеж

Избор на клиенти