.

.

New
NPN Ротари Енкодер E6B2-CWZ6C 200P/R DC5V-24V

NPN Ротари Енкодер E6B2-CWZ6C 200P/R DC5V-24V

DEN 1824.00

Стока
Достапно.

Со повеќе од 10 години искуство во странство бизнис и имате група на индустриски инженери.
Остаток напон : 0.
Остаток напон : 0.4 V
(Во потоне струја на 35m A)
Излез отпор : 2kΩ
Синхрони струја : 20m A max.
Начин На Плаќање
Генерално,ние го прифаќаме следниов начин на плаќање : T/T, Paypal, Western Union, Кредитна Картичка, Alipay и ЈЕНИ банка ;
100% уплата, пред испорака, ве молиме бидете сигурни дека ќе го напушти целосно точни информации, вклучувајќи :
Fullname, Адреса, Пост код, Телефонски Број, е-пошта, стоките ќе бидат испратени на адресата која ја остави во.
FASTTOBUY : E6 B2-CWZ6 C Omron Енкодер Нови
Модел
E6 B2-CWZ6 C
E6 B2-CWZ5 B
E6 B2-CWZ3 E
E6 B2-CWZ1 X
Проект
Напон
DC5 V-5 ~ 24 V +15%
Помалку од 5% на пулсот (p-p)
DC12 V-10% ~ 24 V +15%
Помалку од 5% на пулсот (p-p)
DC5 V-12 V +10%
Помалку од 5% на пулсот (p-p)
DC5 V ± 5%
Помалку од 5% на пулсот (p-p)
Тековната потрошувачка * 1
70m A следниве
80m A следниве
130m A следниве
Резолуција (зрнеста / ротација)
10,20,30,40,50,60,
100,200,300,360,
400,500,600,720,
800,1,000,1,024,1,200,
1,500,1,800,2,000
100,200,360,500,
600,1,000,2,000
10,20,30,40,50,60,
100,200,300,360,
400,500,600,1,000,
1,200,1,500,1,800,2,000
10,20,30,40,50,60,
100,200,300,360,
400,500,600,1,000,
1,024,1,200,1,500,
1,800,2,000
Излез фаза
А,Б,Ц Ч Џ Ш Фаза
А,А,Б,В,Ш,Ш Фаза
Излез фаза разлика
Фаза А, Б, фаза разлика од 90 ± 45 ° C (1/4 ± 1/8 T)
Режим на излез
NPN отворен колекторски излез
PNP отворен колекторски излез
Напон излез (NPN излез)
Линеарни вози * 2
Излез капацитет
Под применува напон : DC30 V
Синхрони струја : 35m A max.

Детали

Бренд Име:
ToAuto
Тип На Мотор:
AC Мотор
Број На Модел На:
E6B2-CWZ6C
Свеж

Избор на клиенти