.

.

New
TRD-J100-RZL KOYO Ротари Енкодер 4.75~30VDC Нови

TRD-J100-RZL KOYO Ротари Енкодер 4.75~30VDC Нови

DEN 6432.00

Стока
Достапно.


FASTTOBUY : KOYO Енкодер TRD-J100-RZL Ротари Енкодер Нови
Карактеристики :
Ниска цена, висока-перформанси дизајн
Надворешниот дијаметар φ50mm мал обем
Вратило Дијаметар φ8mm
Широк спектар на решенија
Отпорност, вибрации на метал хелиум
Широк напон спектар
Продолжување на кабел Enhanced
Push-pull излез
Спецификации :
Проект
TRD-J серија
Надворешноста
φ50×50mm
Вратило Дијаметар : φ8mm
Резолуција
10 1000 пулсира / rev.
Излезниот сигнал во форма
A · B две-фаза + Z фаза
Највисок соодветните фреквенции
50k Hz
Максимално дозволената брзина
5000rpm
Напон
DC 4.75 V ~ 30 V
Излез Тип На
Push-pull излез
Делумно оптоварување кратки-коло заштита коло
Оптоварување
Радијална : 50 N
Axial : 30 N
Почнувајќи вртежен момент
≤ 0.003 N · m
Степен на заштита
Прашина-доказ : IP50
Прашина-доказ, анти-капе тип : IP65
Употреба на амбиентална температура
-10 ~ +50 °C

Детали

Бренд Име:
ToAuto
Тип На Мотор:
AC Мотор
Број На Модел На:
TRD-J100-RZL
Свеж

Избор на клиенти