.

.

New
ЕНКОДЕР E6B2-CWZ6C 1200P/R Брза Испорака

ЕНКОДЕР E6B2-CWZ6C 1200P/R Брза Испорака

DEN 4704.00

Стока
Достапно.

Fasttobuy фокусирани на движење контрола на индустријата за 6 години,со неколку стручни
2.
или некои итни ситуации, ние ќе ве контактираме одеднаш.
Ве молиме оставете ни ја вашата e-mail во порака кога ќе го поставите цел,
ние ќе испрати овој прирачник , параметри.98 m N·м следниве
Момент на инерција
1×10 - 6kg·м2 следниве
Вратило овозможува на сила
Радијална ветер
30 N
Axial
20 N
Овозможува максимална брзина
6,000 r/мин
Заштита коло
Оптоварување кратки-коло заштита, напојување обратна жици заштита
Температурата опсег
Акција : -10 ~ +70 °C за да се спаси : -25 ~ +85 °C (без шлаг)
Амбиентниот влажност опсег
Акција, освен : 35 ~ 85% RH (без кондензација)
Отпорност на изолација
На 20 милиони? или повеќе (500 VDC megger) полнење на Министерството за целокупната домување
Го Издржат Напонот
Напон AC500 V 50/60 Hz 1min меѓу полнењето и случајот
Вибрации (трајни)
10 ~ 500 Hz комплекс амплитудата на 2mm или 150 m/s2, X-, Y, Z секоја насока скенирање 11min 3 скенирање
Влијанието на (трајни)
Од 1.4 V
(Во потоне струја на 35m A)
Излез отпор : 2к?
Синхрони струја : 20m A max.
FASTTOBUY : E6 B2-CWZ6 C 1200 P/R Omron Енкодер Нови
Модел
E6 B2-CWZ6 C
E6 B2-CWZ5 B
E6 B2-CWZ3 E
E6 B2-CWZ1 X
Проект
Напон
DC5 V-5 ~ 24 V +15%
Помалку од 5% на пулсот (p-p)
DC12 V-10% ~ 24 V +15%
Помалку од 5% на пулсот (p-p)
DC5 V-12 V +10%
Помалку од 5% на пулсот (p-p)
DC5 V ± 5%
Помалку од 5% на пулсот (p-p)
Тековната потрошувачка * 1
70m A следниве
80m A следниве
130m A следниве
Резолуција (зрнеста / ротација)
10,20,30,40,50,60,
100,200,300,360,
400,500,600,720,
800,1,000,1,024,1,200,
1,500,1,800,2,000
100,200,360,500,
600,1,000,2,000
10,20,30,40,50,60,
100,200,300,360,
400,500,600,1,000,
1,200,1,500,1,800,2,000
10,20,30,40,50,60,
100,200,300,360,
400,500,600,1,000,
1,024,1,200,1,500,
1,800,2,000
Излез фаза
А,Б,Ц Ч Џ Ш Фаза
А,А,Б,В,Ш,Ш Фаза
Излез фаза разлика
Фаза А, Б, фаза разлика од 90 ± 45 ° C (1/4 ± 1/8 T)
Режим на излез
NPN отворен колекторски излез
PNP отворен колекторски излез
Напон излез (NPN излез)
Линеарни вози * 2
Излез капацитет
Под применува напон : DC30 V
Синхрони струја : 35m A max.

Детали

Бренд Име:
ToAuto
Тип На Мотор:
AC Мотор
Број На Модел На:
E6B2-CWZ6C
Свеж

Избор на клиенти