.

.

New
DC 5-24V Електронски 2000P/R Резолуција Ротари Енкодер E6B2-CWZ6C 2000P/R

DC 5-24V Електронски 2000P/R Резолуција Ротари Енкодер E6B2-CWZ6C 2000P/R

DEN 2208.00

Стока
Достапно.

4 V
(Во потоне струја на 35m A)
Излез отпор : 2к?
Синхрони струја : 20m A max.98 m N·м следниве
Момент на инерција
1×10 - 6kg·м2 следниве
Вратило овозможува на сила
Радијална ветер
30 N
Axial
20 N
Овозможува максимална брзина
6,000 r/мин
Заштита коло
Оптоварување кратки-коло заштита, напојување обратна жици заштита
Температурата опсег
Акција : -10 ~ +70 °C за да се спаси : -25 ~ +85 °C (без шлаг)
Амбиентниот влажност опсег
Акција, освен : 35 ~ 85% RH (без кондензација)
Отпорност на изолација
На 20 милиони? или повеќе (500 VDC megger) полнење на Министерството за целокупната домување
Го Издржат Напонот
Напон AC500 V 50/60 Hz 1min меѓу полнењето и случајот
Вибрации (трајни)
10 ~ 500 Hz комплекс амплитудата на 2mm или 150 m/s2, X-, Y, Z секоја насока скенирање 11min 3 скенирање
Влијанието на (трајни)
Од 1.000 m/s2 X, Y, и Z насоки за три пати
Структура на заштита * 3
Комплет оценка IEC IP50
Врска
Пред-жичен (стандарден кабел должина 500mm)
Материјал школка
Школка
ABS
Министерството за
на базен метал
Алуминиум
Оска
SUS420 J2
Прилогот
Спојување, хексадецимален клуч, прирачник
* 1.
или некои итни ситуации, ние ќе ве контактираме одеднаш.4 V
(Во потоне струја на 35m A)
Под применува напон : DC30 V
Синхрони струја : 35m A max.5 V подолу
Највисока фреквенција на одговор *3
100k Hz
50k Hz
100k Hz
Излез подемот и падот време
1?s следниве
Контрола на излезен напон : 5 V
Оптоварување отпорник 1k?
Кабел должина 2м
1?s следниве
(Должина на кабел : 2m синхрони струја : 10m A)
0.

Детали

Бренд Име:
ToAuto
Тип На Мотор:
AC Мотор
Број На Модел На:
E6B2-CWZ6C
Свеж

Избор на клиенти