.

.

New
Висока Моќност УВ Пурпурна LED Чипови 365nm 370nm 375nm 385nm 395nm 400nm 405nm 425nm КОЧАН Ултравиолетови Светилки 3W 5W 10W 20W 30W 50W 100W

Висока Моќност УВ Пурпурна LED Чипови 365nm 370nm 375nm 385nm 395nm 400nm 405nm 425nm КОЧАН Ултравиолетови Светилки 3W 5W 10W

DEN 305.00
DEN 429.12

Стока
Достапно.

Ние ќе го прават истото за вас исто така.Ако сакате да се направи голема цел,ве молиме контактирајте со нас.Ве молиме не брзајте ни остави позитивен фидбек и 5 ѕвезди,ако сте задоволни со нашите производи и услуги.
Боја
Температура ( ± 5%)
Моќност
Напред Напон
Напред Тековната
УВ / Виолетова
(365-425nm)
3 W
3.Ние ќе испрати пакет ПОБРЗО по добивањето на својата цел,ве молиме да се осигура и да чекаат трпеливо.
Ви благодариме
.Ве молиме да не контактирате доколку имате било каков проблем на цел пред да давате негативни повратни информации.Ако сте заинтересирани во нашите производи,апели да ја додадете нашата продавница да се омилени.4 V
400-500m A
5 W
6-7 V
600-700m A
10 W
9-11 V
900m A
20 W
30-34 V
600m A
30 W
30-34 V
900m A
50 W
30-34 V
1500m A
100 W
30-34 V
3000m A
5586 со Производот парче пакет пакет пакет пакет пакет пакет пакет пакет
Други LED Чип
Ако сакате да се купи повеќе производи,pls внесете нашата продавница.Ние сме во потрага напред за соработка со LED глобалните трговците.Ние ќе ви понудиме трговија на големо цена.
Топла Продажба :
Превозот : Испрати во 24 часа, 100% со Следење на Информации Висока Моќност LED Чип 50 W Светлината LED Монистра Нашите LED Чипови ќе работат повеќе од 50000 часа ако работна температура е помалку од 60° С о, тие треба да работат wih heatsinks.Ние ќе ви одговори и да ви помогне во 1 работен ден.Ние нудиме попуст и забава.
Купувачот Читање :
1.

Детали

Емитуваат Боја:
365nm, 370nm, 375nm, 380nm, 385nm, 390nm, 395nm, 400nm, 405nm, 410nm, 425nm
Wattage:
3W X 10 Pieces, 3W X 100 Pieces, 5W X 5 Pieces, 5W X 10 Pieces, 10W X 1 Piece, 10W X 5 Pieces, 20W X 1 Piece, 20W X 5 Pieces, 30W X 1 Piece, 30W X 5 Pieces, 50W X 1 Piece, 50W X 5 Pieces, 100W X 1 Piece, 100W X 5 Pieces
Тип На Објект:
Топката
Бренд Име:
CHANZON
Број На Модел На:
Ултра Виолетова Интегрирани Диоди 380nm 390nm 410nm
сертификација:
CCC
тековната:
450mA да 3А (365 /370 /375 /380 /385 /390 /395 /400 /410 /425 nm)
моќност:
3W 5W 10W 20W 30W 50W 100W
Материјал:
Две (2) Златни Жици, Бакар Загради, Dow Corning Лепак
Пакет:
ESD Пластична Кеса
Примена:
Лекување,Откривање, Медицински, Дезинфекција, Скенирање, Печатач, Анти-лажни
Чип големина:
4545mil (Висок Квалитет)
Свеж

Избор на клиенти