.

.

New
100pcs WS2812B;4pin;SMD 5050 RGB LED со вграден-во WS2811 IC внатре;

100pcs WS2812B;4pin;SMD 5050 RGB LED со вграден-во WS2811 IC внатре;

DEN 288.00

Стока
Достапно.


Општ опис
WS2812 B е интелигентна контрола LED извор на светлина кои го контролираат коло и RGB чип се интегрирани во еден пакет од 5050 компоненти.
Апликации
l Полна боја модул, Полна боја мека светла светилка лента.25 µs±600ns)
T0 H
0 код ,висок напон време
0.85 нас
±150ns
T1 L
1 код ,низок напон.35

V
Префрлување карактеристики ( T A =-20~+70,V DD =4.
l контрола коло и LED споделување на единствениот извор на енергија.4
Сина
10 R1 MUX
465-467
180-200
3. По преносот за секој пиксел,сигнал за намалување на 24bit. По пиксели моќ-за ресетирање, DIN порта примите податоци од контролорот, првиот пиксели соберат почетна 24bit податоци потоа се праќаат до внатрешните податоци latch и други податоци кои преобликување од страна на внатрешната сигнал преобликување засилување коло испратен на следната каскада пиксели преку ДАЛИ порта.
l Секој пиксел на три основни бои може да се постигне 256 осветленоста на екранот, завршен 16777216 боја полн колор дисплеј, и скенирање фреквенција не помалку од 400 Hz/s.5 V,V SS =0 V,освен ако не е поинаку наведено )
Prameter
Симбол
Состојба
Мин
Tpy
Max
Единица
Времето на задоцнување при преносот
т PLZ
CL=15p F,DIN→
DOUT,РЛ=10 KΩ


300
нс
Падот време
т THZ
CL=300p F,OUTR/OUTG/OUTB


120
µs
Текст capcity
C I15
pc
RGB IC карактеристика параметар
Емитуваат боја
Модел
Бранова должина(nm)
Светлосен интензитет(mcd)
Напон(V)
Црвена
13 CBAUP
620-625
390-420
2.

Детали

Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
WS2812B
Свеж

Избор на клиенти