.

.

New
Godox TT685S GN60 TTL ХСС 1/8000s Блиц Светлина Speedlite + X1T-S Предизвика Предавател за Sony A77II A7RII A7R A58 A99 + Подарок Комплет

Godox TT685S GN60 TTL ХСС 1/8000s Блиц Светлина Speedlite + X1T-S Предизвика Предавател за Sony A77II A7RII A7R A58 A99 + Подарок

DEN 5712.00

Стока
Достапно.

GN60, 22 чекори на излезна моќ(1/1~1-128); Прибл. Кој multi-channel предизвикувајќи Со вграден 2.(60 минути ако е поставено како роб)
Sync Активирање Режим : Hotshoe, 3. Како роб единица, TT685 S може да се контролира со безжични сигнали на S0ny камерата трепка пр.s рециклирање време, 230 целосна моќ трепка(користење 2500m A Ni-МЗ батерии). Со dot-matrix LCD панелот да понуди јасна и лесно ракување. HVL-F60 M, HVL-F43 M и HVL-F32 M преку wifi.) : Центар : 0. Оптички пренос со уште illuminatin и стабилна излезна.8 метри, Периферија : 0. Ве молиме Имајте на ум дека Фокусот им Помогне на, нема да работи за Sony mirrorless камери.
Fetures : целосна Поддршка за предните и задните странични sync, FEC, Мулти флеш, Прирачник флеш, TTL/M/Мулти/S1/S2 режими, 20-200mm auto/manual зумирање итн.4 G ≤ 100
-Оптички во затворен простор : 12 до 15 милиони / 39.4 нозе
Напојување
АА Батерии : Ну-МЗ батерии(се Препорачува) или 4*LR6 Алкални батерии
Рециклирање време : Околу.6 секунди(enel00p Ni-МЗ батерии на Panas0nic).)
Sync режим : High-speed sync (до 1/8000 секунди), првата завеса ја синхронизирате, и втората завеса sync
мулти флеш : обезбедени (до 90 пати, 100 Hz)
Безжичен Блиц
Безжична флеш функција : Master, Роб, Исклучување
Контролира роб групи : Оптички(2, и Б); 2.
-Мастер единица прием агол : ±40°хоризонтално, ±30°vetically
Канали : Оптички 4(1,2,3,4); 32 (1-32)
Роб-подготвен индикатор : "Врат" црвено индикатори трепка
Авто Фокус Помогне Зрак
Ефикасен спектар(прибл.4 G безжичен пренос целосна поддршка за s0ny TTL функции, 1/8000s висока-брзина на синхронизација, втората завеса sync,флеш компензацијата на експозицијата, флеш изложеност заклучување, моделирање флеш контрола итн.

Детали

Екранот:
Yes
Извор На Светлина:
/
Пакет:
Yes
Температура На Боја:
/
Бренд Име:
Godox
Извор На Енергија:
/
Тежина:
/
Број На Модел На:
TT685S + X1T-S (Изборен)
Големина (WxHxD):
/
Компатибилен Камера Бренд:
SONY
TTL:
Yes
Свеж

Избор на клиенти