.

.

New
Врвот се Занимава YN300 Воздух LED Светло во Видео Фотографија Камера 96 LED Светло за Canon Nikon Pentax Sony

Врвот се Занимава YN300 Воздух LED Светло во Видео Фотографија Камера 96 LED Светло за Canon Nikon Pentax Sony

DEN 1728.00
DEN 1838.88

Стока
Достапно.

)
Извор на светлина : 96 LED Монистра
Температура на бојата : 3200 K-5500 K
Излезна Моќност : 18 W
Лумен : 2000 LM
Светлост Агол : 110°
CRI : моб;95
Просечниот животен Век : 50000h
Напојување : Поддршка за NP-F серија батеријата или надворешни 8 V 5 A DC моќност(Не се вклучени)
Објектот Големина на : 18.
ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА
*Врвот се Занимава YONGNUO YN300 Воздух LED Светло во Видео Фотографија Камера 96 LED Светло за Canon Nikon Pentax Sony
Усвојува SMD LED како извор на светлина обезбедување на мека светлина и широк агол на светење, многу погоден за пополнување светлина од близок далечина.
Поддршка крупни подесување и фино штелување, повеќе точни и веродостојни.(Tripod не е вклучена.
Пакет Листа;
1 * LED Светло
1 * Торба
1 * Мини Плоча
1 * Адаптер
1 * Рачка
1 * Упатство(На Англиски Јазик & Кинески)
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.
Ultrahigh CRI ЛЕР, РА просечна вредност е поголема од 95 и поблиску до природна светлина, ја враќа бојата на предметот совршено.Усвојува SMD LED како извор на светлина обезбедување на мека светлина и широк агол на светење, многу погоден за пополнување светлина од близок далечина. Усвојува LED постојано-тековната возење технологија, да се избегне светлина бран, strobing, jitter и други несакани појави во текот на снимањето. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Детали

Број На Модел На:
како слики
Компатибилен Камера Бренд:
КАНОН,NIKON
TTL:
No
Екранот:
No
Бренд Име:
Fasdga
Свеж

Избор на клиенти