.

.

New
Макро Прстен Блиц Светлина МК FC100 за canon 650D 600D 60D 7D 550D 1100D 10D 20D 30D nikon D3100 D5100

Макро Прстен Блиц Светлина МК FC100 за canon 650D 600D 60D 7D 550D 1100D 10D 20D 30D nikon D3100 D5100

DEN 1452.00
DEN 1578.24

Стока
Достапно.


Преглед : На Meike ВАЛУТНА-100 е прстен тип макро блиц светлина дизајниран посебно за close-up, медицински, научни, форензичка фотографија и сл. Изграден со 32 парчиња висок интензитет ЛЕР, ова Meike макро прстен флеш осветлува предмет, без разлика колку ниско осветлување се. Можете да ја користите оваа LED блиц светлина како инстант флеш или за нон-стоп светло фото снимањето, кои главно се потребни за close-up фотографија. Опремени со pre-flash систем, оваа Meike макро прстен флеш ви овозможува да го вклучите или целосна осветлување или делумно осветлување, во зависност од осветлувањето ситуација. Карактеристики : Повеќе пристап на природна светлина користиме високо квалитетни led светло. Постојат седум нивоа светлост. Во прилог се опремени со 52mm, 55мм, 58mm,62mm, 67mm, 72mm 77mm, седум различни адаптер прстен, па можете да го користите со речиси било кој тип на леќа. Кој на изложеност време на 1/100 секунди. Четири работни режим : Светло режим,режим на Блиц,L режим(Левата половина на annular флеш),R режим(десната половина на annular блиц).
Компатибилен Со :

Детали

TTL:
No
Пакет:
Yes
Екранот:
No
Број На Модел На:
МК-С1
Компатибилен Камера Бренд:
NIKON,CANON
Бренд Име:
хари добро
Свеж

Избор на клиенти