.

.

New
Huawei D105 3g Безжичен Рутер преобразува 3G USB E1831 E220 E173 E160 E169 E172 e180 Модем/dongle во WiFi мрежа

Huawei D105 3g Безжичен Рутер преобразува 3G USB E1831 E220 E173 E160 E169 E172 e180 Модем/dongle во WiFi мрежа

DEN 864.00

Стока
Достапно.


HUAWEI D105 Wi Fi LAN Адаптер е USB-Модем рутер кои работат со помош на USB Стик за поддршка на КОМПЈУТЕР или таблети. Работниот метод е differenet од вообичаените рутери. Наместо на приклучување вашиот фиксен широкопојасен интернет конекција во тоа, ќе внесете 3 G USB dongle во врвот USB слотот.
HUAWEI D105, исто така, имаше Ethernet порта. Има LED индикатори кои би можеле да укажуваат на сигнал strengh, напојување, USB, Wi Fi & Ethernet. Тоа е добро за бизнисмен кои обично патување или само сакате да го направи далеку со кабли.
Технички Спецификации :
* UMTS/HSPA/HSUPA 900/2100 MHz
* Quad-band EDGE/GPRS/GSM
* 1 X 10/100 Ethernet Порта
* Брзина на Download до 21 Mbps и да поставите брзина на 5.76 Mbps
* Еквилајзер
* Вграден-Антена
* Лесен за употреба LED индикатори
Драги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei или ZTE модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!
Напомена : Пакет за D105 1 D105 рутер 1 адаптер 1 оригинална кутија,нема други бенефиции.

Детали

Пакет:
Yes
Тип:
Безжичната
Производи Статус:
Акции
Стил:
Надворешни
wirless Модем Тип:
WCDMA
Број На Модел На:
D105
Бренд Име:
Huawei
Свеж

Избор на клиенти