.

.

New
16 пристаништа 3g SMS модем масовно на sms испраќање на 3g модем базен SIM5360 нов модул за масовно испраќање на sms уред

16 пристаништа 3g SMS модем масовно на sms испраќање на 3g модем базен SIM5360 нов модул за масовно испраќање на sms уред

DEN 33120.00

Стока
Достапно.

2 V • Операција температура : -40℃ to +85℃ • Димензија : 44 X 20 X 23.25 W - GSM850/GSM900 : 2 W - DCS1800/PCS1900 : 1 W • Контрола Преку НА Команди • напон спектар : 3.9 и погоре-Windows CE 4. SIM5360(J) E : - Dual-Band GSM/HSPA+ 900/2100 MHz - Quad-Band GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz 3. SIM5360 A - Dual-Band GSM/HSPA+ 850/1900 MHz - Quad-Band GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz 2. SIM5360 J(D) : - Dual-Band GSM/HSPA+ 800(850)/2100 MHz - Quad-Band GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz 4.2 cm • Тежина : 5kg
Клучни Карактеристики
♦Исто како и една 16-канал опрема работат во исто време ♦16 Вметнете SIM картички(голем или мал) ♦Конекција со компјутер преку податочна линија бидат интегрирани со Сериски порти ♦Секој канал со посебен прекинувач ♦Секој поединечен модул биде срушен ♦Индустриски шасија, домот школка ♦3 G фреквенции : 850/1900, 900/2100 или 850/2100 ♦GSM фреквенција : 850/900/1800/1900 MHz ♦16 x SIM картичка(голема/мала) слотови ♦Безжичен пристап до интернет ♦во Согласност со РАБОТ CLASS12 WCDMA 3 GPP ОСЛОБОДУВАЊЕ 99 ♦USB интерфејс ♦16 SIM Картичката и е поддржана (Голема/Мала) ♦Опционални податоци, глас функција ♦Испраќате и примате англиски SMS во рефус
Основни Карактеристики
♦ Асинхрони, транспарентен или не-транспарентно, со максимална 14400 битови/s ♦ Baud Rate : 300-115200 битови / s ♦Автоматско baud rate : од 2400 да 19200 битови / s ♦Факс поддршка три ♦Вклучува гласовни и факс ♦V.0 high speed ♦Контрола преку НА команда
Примена
♦ Големи трговски центри, супермаркети ♦ Професионален пазар, големи трговци на големо ♦ Големи хотели,големи забава ♦ Големи агенции ♦ Транспорт, логистика индустрија ♦ Големи претпријатија и институции ♦ Големи болници, големи книжарница ♦ Весник, телевизија и радио станици ♦ нафтена Компанија ( други синџир бизнис модел) ♦ Владини агенции или големи township
Хардвер Функција
♦поддршка UMTS 3 G 900/2100 850/1900 и quad-band GSM : 850/900/ 1800/1900 MHz ♦ се Исполнат ETSI GSM 2 + стандарди ♦ Класа 4 ( 2 W @ 900 MHz) Класа 5 ( 1 W @ 1800 MHz) ♦5 -24 VDC напојување (кои се директно поврзани со никел - метал hydride или литиум батерии) ♦Оперативни Температура : -20 ° C - + 55 ° C ♦температура на Чување : -25 ° C - + 70 ° C ♦Големина : 13.

Детали

Пакет:
Yes
Тип:
Безжичната
Производи Статус:
Акции
Стил:
Надворешни
Бренд Име:
Antecheng
wirless Модем Тип:
WCDMA
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
ATC-W16U-F
модул:
SIM5360
Фреквенција:
850/900/1800/2100 mhz
Тежина:
5kg
Функција:
масовно испраќање на SMS порака MMS
Интерфејс:
usb 2.0
Број На Модел На:
ATC-WC16U-F
Мрежа:
3G WCDMA
Број На Порта:
16 порти
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Гаранција:
1 година
Свеж

Избор на клиенти