.

.

New
100 индустриски 4G VPN рутер F3836 за БАНКОМАТ Киоск Трафостаница Возило

100 индустриски 4G VPN рутер F3836 за БАНКОМАТ Киоск Трафостаница Возило

DEN 18192.00

Стока
Достапно.

Поддршка на локалниот и далечинскиот firmware надградба,увоз и извоз конфигурирате датотека. Поддршка DHCP сервер и клиент, firewall, NAT, DMZ домаќин , URL блок, Qo S, ttraff,статистика, во реално време линк брзина статистика итн.76 Mbps(upload брзината)
TX power
RX чувствителност
Инсталација Слика
.5 KV магнетни изолација заштита Сериски 1x RS232(или RS485/RS422) порт, 15 KV ESD заштита
Податочни битови : 5, 6 ,7, 8
Стоп битови : 1, 1. Поддршка на повеќе WAN методи за пристап, вклучувајќи ги и статичка ip, DHCP, L2 TP, PPTP,PPPOE,3 G/HSPA/4 G.5, 2
Паритет : никој, дури и чудни, простор, означете
Baud rate : 110~230400 основни поени Индикатор "Моќ", "Систем", "Онлајн", "Аларм", " Локална Мрежа ", "С", "WLAN", "јачина на Сигналот" Антена Мобилна : Стандард SMA женски интерфејс, 50 ohm, осветлување заштита(изборен)
WIFI : Стандард SMA машки интерфејс, 50 ohm, осветлување заштита(изборен) SIM/UIM Стандард 3 V/1. Поддршка линк исклучувањето кога истек на време
12.11n : 300 Mbps (макс) Безбедност на WEP, WPA, WPA2, итн.8 V кориснички интерфејс картичка, 15 KV ESD заштита Моќ Стандард 3-PIN моќ џек, обратна-напон и overvoltage заштита Ресетирате се Врати на рутерот да неговиот оригиналните фабрички стандардни поставки USB Стандард Еден вид USB домаќин интерфејс (задржани) Интерфејс
Моќност Стандардна Напојување 12 V DC/1.11b/g : 54 Mbps (max), IEEE802. Распоред на Рестартирање, итн. WIFI поддршка 802. WPS (изборен) TX power 16-17d Bm(11g), 18-20d Bm(11b) RX чувствителност Хардвер Систем ПРОЦЕСОРОТ Индустриски 32bits ПРОЦЕСОРОТ ФЛЕШ 16 MB(со можност да биде продолжен за да 64 MB) DDR2 128 MB Интерфејс Тип WAN 1x10/100 Mbps WAN портот(RJ45), auto MDI/MDIX, 1.

Детали

Со Модем Функција:
Yes
Производи Статус:
Акции
WAN Порти:
1
Пакет:
Yes
Ѕид:
Yes
Примена:
Претпријатието
Max. LAN Податоци го Оценувате:
300Mbs
LAN Порти:
4
Тип:
Безжичната
Стандарди И Протоколи:
Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 b,Wi-Fi 802.11 n
VPN:
Yes
Функција:
Firewall,QoS,VPN
Број На Модел На:
F3836
Бренд Име:
yeacomm
Ѕид:
Yes
VPN клиент/сервер:
PPTP, L2TP, IPSEC, GRE и OPENVPN
Мрежа:
4G LTE
димензија:
206x135x28 mm
Стандарди И Протоколи:
TCP/IP,UDP,ICMP,SMTP,HTTP,POP3,OICQ,ELNET,FTP ,SNMP ,итн
Производот:
WIFI РУТЕР
боја:
Црна
Функција:
Други
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)
сертификација:
CE
Свеж

Избор на клиенти