.

.

New
Huawei E587 HSPA+ 42Mbps MiFi жешко место

Huawei E587 HSPA+ 42Mbps MiFi жешко место

DEN 1870.00
DEN 2054.40

Стока
Достапно.


Тежина 110g.
Поддржани Системи
Windows XP (SP2 или понов), Windows Vista, Windows 7, Mac OS X 10. Интернет пребарувач базиран табла. (Надворешна антена поддржани-факултативна).
Батеријата
2200m Ah Li-ion батерија дава до 100 часа мирување. 2 G GSM / GPRS / EDGE - 850/900/1800/1900 MHz. Нема договор е потребно.
Димензии
Големина : 102.
Antena
Внатрешна антена. Шифрирање : WEP, WPA, WPA2.
Пристаништа
USB 2.Опис На Производот
Huawei E587 Mi Fi "жешко" место може да биде уште еден класичен ремек-дело, стапка може да биде до 42 Mbps, кои се даваат подолго траење на батеријата и светот?s прво интелигентни лични медиуми споделување на функција, на корисниците преземање на пред-мисијата во бесплатни Wi Fi средина која автоматски може да го отвори процесот за преземањето, задачата е автоматски суспендирани во 3 G средина.0
Екранот
OLED Екран. Вграден-во DHCP Сервер, DNS РЕЛЕ и NAT. Wi-Fi Стандарди : 802. подготвен да се користи со глобалните услуги.
Меморија
Слот за Micro SD картичка до 32 GB.
Мрежа Бендови E587 3 G DC-HSPA / HSPA / HSUPA / HSDPA / UMTS (WCDMA) - 900/2100 MHz.
Коментари Податоци и СМС услугите поддржани.
Податоци Брзина
Преземете до 42 Mbps, Испратите до 5.
Покрај тоа, Huawei E587 Mi Fi "жешко" место поддржува i OS / Андроид / Windows / MAC оперативни системи за прв пат за различни терминал уреди во било кое време или продавници медиумите документ во мрежна картичка, преку само-услуга интелигентни ограничување функција, Huawei E587 Mi Fi hotspotcould се постигне themulti-корисник?s пристап за управување.

Детали

Пакет:
Yes
Со Модем Функција:
Yes
Функција:
Ѕид
Бренд Име:
Huawei
Поддржува WPS:
Yes
Поддржува WDS:
Yes
Стандарди И Протоколи:
Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 n,Wi-Fi 802.11 b
Број На Модел На:
E587
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Примена:
Мини Wifi
Тип:
Безжичната
Производи Статус:
Акции
Безжичната:
Безжичната
VPN:
Yes
Max. LAN Податоци го Оценувате:
42Mbps
Свеж

Избор на клиенти