.

.

New
Оригиналниот Отклучен HADPS 7.2 Mbps HUAWEI B660 3G Безжичен Рутер И Поддршка за HSPA/WCDMA:2100/900MHz

Оригиналниот Отклучен HADPS 7.2 Mbps HUAWEI B660 3G Безжичен Рутер И Поддршка за HSPA/WCDMA:2100/900MHz

DEN 2097.00
DEN 2304.00

Стока
Достапно.


B660 обезбедува следниве услуги :
1.Надворешни главниот разновидност антена интерфејс
Модел : Huawe B660 3 G бендови : HSUPA/HSDPA/WCDMA 900/2100 MHz 2 G бендови : EDGE/GPRS/GSM 1900/1800/900/850 MHz Max брзината на Трансфер на Податоци : HSPDA : DL 7,2 Mbit/s; HSUPA : УЛ 5.HSUPA (High Speed Uplink Packet Access)
2.GSM (Глобален Систем за Мобилна Комуникација)
5.Примање на разновидност и оптоварување еквилајзер
16.HSDPA (High Speed Downlink Packet Access)
3.WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access)
4.Висока брзина искуство.Локалните одржување менаџмент функција
6.8 kbit/s EDGE, и 85.
B660 ги поддржува следниве стандарди :
1. Лесно е да се набљудуваат статусот на опрема
15. Поддржува податоци услуги на максималната стапка на 5.Windows 2000/ Windows XP/ Windows Vista/ Windows 7
14. Поддржува HSUPA/HSDPA/WCDMA/GSM/GPRS/EDGE
7.Безбедносните служби.8 mm Тежина : околу 310g Работна температура : -10°C- +45°C, температура на Чување : -20°C - +70°C - 4 x 10/100 Пристаништа; 1 x Стандард Телефон Порта (RJ11) SIM е физички вметната во осмисли SMA конектор за надворешни антената Поврзете до 32 Wi Fi вклучени уреди
Почитувани купувачи ,бидејќи на различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!
. потрошувачка на Енергија : 10 W AC Адаптер излез : 5 V, 2 A Големина : 181mm × 124mm × 32.EDGE (Подобрен однос на Податоци за Глобалната Еволуција)
B660 поддржува жичен и безжичен мрежен пристап, и обезбедува податоци за рутирање услуга.Податоци услуга
2.

Детали

Пакет:
Yes
Со Модем Функција:
Yes
Функција:
Ѕид
Бренд Име:
Huawei
Поддржува WPS:
Yes
Поддржува WDS:
Yes
Примена:
Дома
Стандарди И Протоколи:
Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 n,Wi-Fi 802.11 b
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Број На Модел На:
B660
Тип:
Безжичната
Производи Статус:
Акции
WAN Порти:
1
Ѕид:
No
Безжичната:
Безжичната
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
Никој
VPN:
Yes
Број на USB Интерфејс:
1
Max. LAN Податоци го Оценувате:
7.2 Mbps
Wi-Fi Брзина На Пренос:
7.2 Mbps
Свеж

Избор на клиенти