.

.

New
10pcs/многу Оригинални да се Обнови Квалитет Екран за 5 5G LCD Дисплеј Црна/Бела

10pcs/многу Оригинални да се Обнови Квалитет Екран за 5 5G LCD Дисплеј Црна/Бела

DEN 9840.00

Стока
Достапно.

БОЈА ви треба за LCD (ако не да ни кажете боја треба пред брод, ќе испрати половина бела и половина црна, ако само еден компјутери, ќе испрати црна). Опис На Производот :
Кога тоа дојде до "А" или "Б Квалитет", можеби имате многу прашања
Прашање 1 : Што е разликата помеѓу а и Б квалитет?
RE : главната Разлика е квалитет без мртви пиксели или прашина или коса во LCD, но Б квалитет со нив.Плати преку Aliexpress Систем
2.
Прашање 3 : Дали Б квалитетот значи тие се лоши, Навистина никој не го сакате Б квалитет ?
RE : Не, како што рече, различни луѓе имаат различни избор, квалитетот е подобар од " Б квалитет , но, Б квалитетот е поевтино отколку На квалитет. Па ние perfer вашиот сопствен избор . Сега за сега Б квалитет што се продаваат се речиси Б+ квалитет.
Прашања 4 : Како за вашиот Б квалитет LCD, тие се Б+ или Б - квалитет?
RE : Како професионална веледрогерија, јас може да се зборува вистината за вас, ние продаваме Б+ , исто така, го продаде Б-, но јас зборувам одговорно за вас, B - квалитетот лесно да имате проблем со вашите клиенти.
Забелешка 2 : Еднаш на ПИ е потврден и вашиот нарачаната стока се подготвени, враќање на средствата нема да.Просечно Време на Испорака на различни Товарни Компанија
Плаќање
Ние го прифаќаме подолу начини на плаќање :
1.Т/T Плаќање Банкарски Трансфер(ХСБЦ)
3.Тоа обично трае околу 3-7 работни дена од Експрес (DHL, UPS-от, Fedex, ТНТ), 3-15 работни дена преку EMS, а 15-45 работни дена од Кина/HK Пост да брод вашата земји. Како и за Оригинални да се Обнови Екраните, имам некои зборови сакам да кажам : 1.Она што цената што треба да ја напишете во фактура за Декларираната Вредност за Царината, ние ќе направиме како на вашите барања (ако не кажете ни ја вредноста што сакате , ние ќе го напишете вредност како нашето искуство), но ние не сме одговорни за било какви проблеми поради погрешно декларираната Вредност.Исплата На Готовина
Имајте на ум 1 : Paypal не е прифатена затоа што високата комисија за плаќање, и тоа е тешко да се земе пари од Paypal во Кина.

Детали

боја:
Црна, Бела
Резолуција На Екранот:
1280x720
Екранот:
> 3
LCD Комплет:
Yes
Компатибилен iPhone Модел:
iPhone 5
Компатибилен Бренд:
Apple iPhone
Екран На Допир За Тип:
Капацитивни Екран
Бренд Име:
oriparts
Број На Модел На:
За 5G LCD
Компатибилен Модел:
За 5G LCD
Составни Делови:
LCD+Допир Digitizer+Рамка
квалитет:
Оригиналниот Да Се Обнови На
Гаранција:
6 месеци
боја:
црна/бела
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти