.

.

New
2018 врвот на продажбата plasticpallets полирање и водоотпорен Европа стандард за вбризгување на мувла производство

2018 врвот на продажбата plasticpallets полирање и водоотпорен Европа стандард за вбризгување на мувла производство

DEN 96.00

Стока
Достапно.


Според CNC Обработка, машински алатки функција преку нумеричката контрола. Програмата е превземена и, конечно, еден оператор работи тест на програма за да се обезбеди нема проблеми. Тоа е затоа што на овие квалитети кои CNC Machining се користи во места кои треба висок степен на прецизност или многу повторливи задачи. Оваа пробна е познато како "сечење на воздухот" и тоа е важен чекор бидејќи секоја грешка со брзина и алатка позиција може да резултира во добиеше дел или оштетена машина. Бидејќи на прецизност е можно со CNC Обработка, овој процес може да се произведуваат комплексни форми што ќе биде речиси невозможно да се постигне со рачна обработка.
SMARTTECH е лидер во домашното бизнис поле и е исто така, високо конкурентна во многу меѓународни пазари. Шенжен компанија е основана во Мај, 2006 година.
Постојат многу предности за користење на CNC Machining.
Нашата фабрика преглед :
CNC Machining процесот за метални делови :
Авто-CNC струг делови :
Умре-кастинг мувла :
Умре-кастинг калапи делови :
Печат мувла :
Печат калапи делови :
CNC machining процесот за пластични делови :
Stereolithography(SLA/SLS Печатење процес) :
Пластични вбризгување на мувла :
Шприцоване делови :
PCB Измислица услуга :
Secoundary работата :
Конечниот собранието услуга :
Контрола на квалитет :
Она што е 3 D печатење процес ?
Slimilar да polyjet матрица печатење, stereolithography е додаток на процесот на производство, кои со користење на комбинација
на смола и УВ ласерски да се изгради прототипови еден слој на време.Ако имате било какви барања,ве молиме контактирајте со нас преку e-mail .
Нашите SLA Печатење Машини :
Нашите SLS печатење Машини :
Она што е CNC machining процес ?
CNC Machining е процес кој се користи во производствениот сектор кој вклучува користење на компјутери за контрола на машина алатки. Алатки кои може да се контролира во оваа начин вклучуваат стругови, мелници, рутери и брусилки.

Детали

DIY Материјали:
Електрични
Место на Потекло:
Шенжен Кина(Копно)
Пластични калапи Тип:
вбризгување
Материјал:
ПП,АБС,Најлон,КОМПЈУТЕР,ЈП
боја:
кориснички
Толеранција:
кориснички
Пакување:
картонска кутија
Функција:
собранието дел
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
ST-дел-10
Површина Изглед :
полирање;печатење;ласерски;electorplating;Свила-Екранот
Свеж

Избор на клиенти