.

.

New
2017 врвот продажбата на Електрични Комплет Алатка со високо квалитетни пластични производи на вбризгување на мувла и е прилагодена ABS моќ Алатка во Кина

2017 врвот продажбата на Електрични Комплет Алатка со високо квалитетни пластични производи на вбризгување на мувла и е прилагодена

DEN 96.00

Стока
Достапно.

Програмата е превземена и, конечно, еден оператор работи тест на програма за да се обезбеди нема проблеми.На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство . Во меѓувреме, ние сме понатамошно развивање на меѓународната продажба гранки во Шенжен и Dong Guan. Шенжен компанија е основана во Мај, 2006 година. Компјутерска програма е прилагодена за некој објект и машини се програмирани со CNC machining јазик (наречено G-код), што во суштина ги контролира сите карактеристики како се хранат стапка, координација, локација и брзина. CNC Machining се користи во производството на многу сложени три-димензионални форми. (Ако сте само еден примерок,тоа не е проблем за нас да се произведуваат како по овој примерок)имаме магија да се претвори во вистински производи,а потоа ние ќе ви дадам цитат . На CAD модел дава податоци за ласер
да се следи секој пресек на површината на течни смоли. На CNC во CNC Machining се залага за Компјутер Нумеричка Контрола. Овие вклучуваат професионални цитат оператори, дизајнери, слика датотека оператори, а исто така и неколку продажбата претставник е течно зборува англиски, Јапонски, француски, итн, за обезбедување на повеќето професионални во однос услуги за клиенти од целиот свет. На развој на тимот е зголемен не само бројот на вработените, но исто така и значителни вештина база.
Нашите SLA Печатење Машини :
Нашите SLS печатење Машини :
Она што е CNC machining процес ?
CNC Machining е процес кој се користи во производствениот сектор кој вклучува користење на компјутери за контрола на машина алатки. На PCB монтажа процесот опишан подолу претпоставува дека површината планината компоненти се користат како речиси сите PCB монтажа овие денови користи површинска монтажа технологија. Процесот е попрецизна од рачна обработка, и може да се повторува во точно на ист начин одново и одново.

Детали

Број На Модел На:
електрична енергија Инструментално
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Шенжен Кина(Копно)
Пластични калапи Тип:
пластични вбризгување на мувла
Материјал:
ПП,АБС,Најлон,КОМПЈУТЕР,ЈП
Толеранција:
кориснички
Пакување:
картонска кутија
Функција:
собранието дел
is_customized:
Yes
шуплина мувла :
еден или мулти
Свеж

Избор на клиенти