.

.

New
Nibble Метал Cutting Двојна Глава Лист Nibbler Видов Машина Алатка Вежба Прилог Бесплатна Алатка За Сечење Алат Accessaries

Nibble Метал Cutting Двојна Глава Лист Nibbler Видов Машина Алатка Вежба Прилог Бесплатна Алатка За Сечење Алат Accessaries

DEN 912.00
DEN 1061.28

Стока
Достапно.


Nibble Метал Cutting Двојна Глава Лист Nibbler Видов Машина Алатка Вежба Прилог Бесплатна Алатка За Сечење Алат Accessaries
Опис :
Двоен На Чело Лим Nibbler Машина Вежба Прилог Метален Лист Машина
Спецификација :
Име На Производ : Nibbler Машина
Материјал : Метал, Пластика
Боја : Црна, Сребрена На Ѕвонење
Сечење Дијаметар : 7.4 mm / 0.3"
Месо тело со Дијаметар : 27mm / 1.06"
Вкупната Големина : 18 x 5.1 x 7.8 cm / 7" x 2" x 3" (L*W*H)
Погоден за автомобил поправка и одржување и метален лист продукции.
Карактеристики :
1. Двоен на Чело Метал Nibbler, Одговара за било какви електрични или моќ вежба.
Удобен, и идеална алтернатива за традиционалните електрични или воздух напојува nibbler.
2. Двојно сечење на главата и 360 степени прилагодливи, сечење во било која насока и саканиот агол.
Две сечење глави да работат од со рачка (обезбедени) нарезници над глава, која не е во употреба за побезбеден зафат.
3. Користење со пневматски/ електричен вежба, брзина 1500-3000rpm.
4.Минимална сечење радиус : 12mm.
5. Минимална сечење дебелина :
Челик : 1.8 mm
Не ' рѓосувачки Челик : 1.2 mm
Бакар/ Алуминиумска Плоча : 2mm
Пластични/ Влакно Одбор : 2mm
Пакет Се Вклучени :
1 x Nibbler Машина

Детали

DIY Материјали:
Водовод
Бренд Име:
Xueliee
Свеж

Избор на клиенти