.

.

New
Јаглерод Четки За Електрични Мотори 6.5x8x14 парична Казна 10 Пар

Јаглерод Четки За Електрични Мотори 6.5x8x14 парична Казна 10 Пар

DEN 183.84

Стока
Достапно.

ние прифаќаме прилагоди, не двоумете се да не контактирате доколку ви треба други големина.
Ако не се смени на роторот, во многу од јаглерод четка повторно бескорисно, исто така,
Нормално useing е мелење четка, ако штрајк светлина,покажуваат дека роторот е горење на јаглерод четка, ќе треба да се замени со роторот
Треба да се замени два во исто време, да се задржи два пролет притисок истиот
Добар Фидбек
Нашата Работилница и производи
.
Јаглерод моторни четки се еден од најчесто се заменува моќ алатка компоненти.
Пакетот вклучува :
10 пар јаглерод четка
Answer : ___________________________ Note :
Ако новото јаглерод четка работел за неколку минути или неколку часа , се најде тоа се меле целосно или половина, покажуваат дека вашиот роторот е краток спој и изгори надвор, ве молиме заменете на роторот.
Нови Четки може да се врати мотор е електричното кочење.
Mterials : јаглерод&Метал, целиот дел на високо-енергетски четка блок сечење, со користење на стандардни жици, стандардни извори и бакар фитинзи, ги задоволуваат високите проводници за струја во работата на машини
Боја : Црно-Златен Тон
Носи четки, често се причина за лошо работи моторот.Големина на маса , само кликнете на неа, ако треба подолу големина 1. Оригиналниот обврзувачки парична казна тетрапак пакување тип, еден пар во мала картонска : Прифати изменуваат, само да не контактирате!! Цената може да се намали ако големо количество!!
#7-100 6.

Детали

DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти