.

.

New
KINGDEL WIN7/VISTA Нето Компјутер, Мини PC Споделување на Wifi со 3 USB 2.0, 32-Битна, Микрофон, ПОБЕДИ CE 6.0 OS

KINGDEL WIN7/VISTA Нето Компјутер, Мини PC Споделување на Wifi со 3 USB 2.0, 32-Битна, Микрофон, ПОБЕДИ CE 6.0 OS

DEN 4800.00

Стока
Достапно.

Тоа не само што може да се поврзете на Серверот Компјутер да работи како PC Споделување Станица, но, исто така, да работат независно како Самостоен Мини КОМПЈУТЕР со Windows CE 6. Спаси многу цена и простор, без одржување, лесно да го инсталирате, паметни дизајн, без бучава.0, WIFI, 32-битна, екран на допир, печатач итн. Таа поддржува микрофон, звучник, 3 USB 2. Постојат некои апликативен софтвер во N380, можете да го пребарувачот за веб-сајт, канцелариски софтвер, MSN, SKYPE итн. се кандидира на брза брзина, 3 USB порти, лесен за употреба.
8, Екранот поддршка Max 1280*1024, 16bit/64 K бои; Widescreen 1440*900 поддршка
9, Фирмверот функција Windows CE интегрирани RDP Протоколи.
Нето Компјутер, Мини PC Споделување на Wifi
800 Mhz, 32-Битна, Микрофон, Печатач
Екран осетлив на допир, ПОБЕДИ CE OS, WIN7/VISTA
N380 е нова генерација Тенок Клиент Компјутерски Терминал кој има 2 работни режими. Разбуди терминал далечина(Wake-на-LAN)
13, Производ големина : 115mm*115mm*26mm(L**W*H); Тежина 0.0 изградена-во
6, Одборот LAN 10/100 MB/s
7, Работи добро со Домаќинот на компјутер со Windows XP/Server 2000/2003/ Windows 7/Windows 2008/Windows NT 4. Нема дистанца ограничен, N380 дури и може да се поврзете на Домаќин КОМПЈУТЕР кој е во друга земја.
4, Порти : 1 RJ-45 LAN порта; 3 USB 2.
9 Широко се користи во училиште обука на училиште, библиотека, cybercafe, канцеларија, фабрика, на семејството. Корисниците се ограничени за да се поврзете на Домаќин компјутер, додека Домаќин компјутер може да си го дозволи!
11.

Детали

Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Хард Диск Капацитет:
≤ 40GB
Капацитетот На Меморијата:
≤ 128MB
Употреба:
Комерцијални
Процесор Главниот Фреквенција:
800Mhz
Број На Модел На:
N380
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Процесор Модел:
ARM11
Бренд Име:
kingdel
Тип:
Мини Десктоп
Процесор Бренд:
рака
O/S:
Windows CE 6.0
Резолуција:
1028*1024,1440*900
Длабочина На Боја:
32 Бита
Max Корисници:
неограничен број на
димензија:
115*115*22mm
Поддршка На Систем:
Windows XP, 2003 Server, Win 7, Vista, Win 2008
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Производи Статус:
Акции
Свеж

Избор на клиенти