.

.

New
година Најновата Intel Celeron 1037U Dual-Core 1.8 Ghz ПРОЦЕСОР Fanless Мини PC Тенок Клиент Barebone USB 3.0 порт HDMI+VGA 1080P Дисплеј

година Најновата Intel Celeron 1037U Dual-Core 1.8 Ghz ПРОЦЕСОР Fanless Мини PC Тенок Клиент Barebone USB 3.0 порт HDMI+VGA

DEN 6017.76

Стока
Достапно.


3, Спецификација За Производ :
Пр ocessor
Intel Celeron 1037 U
1.b/g/n(150 M) или 300 МЕТРИ), Dual Антени;
Bluetooth 4.1, 10 Windows, Linux, Ubuntu
Аудио Картичка
ALC662 звук чип, 6-channel
Мрежна картичка
Realtek RTL8111 F - 10/100/1000 Контролер
Безжичната
Wifi 802.8 GHz Dual-Core ПРОЦЕСОР 2 MB Кеш
1*HDMI, 1*VGA, 4*USB 3. 2, RAM меморија и SSD/HDD се од famouse бренд, RAM меморија е нормално Сем'sung, Elp'ida, Hynix; SSD е нормално од Tosh'iba, Сем'sung, ADATA, Intel, Лајт-на сл. Тенок : Само 2.0 Слот, 6 Gb/s; 1*SATA3 Конектор, 6 Gb/s
МИНИ-PCIE
1* МИНИ-PCIE Слот за Wifi Модул
Моќност
ВО : DC100-240 V AC/50-60 Hz; Излез : 12 V DC/3А
Температурата На Работа
0°C~70°C (32°F~140°F)
Температура На Чување
-20°C~80°C (-68°F~176°F)
Релативната Влажност
10%~90% (не-кондензирање)
Големина
196*196*29mm(L*H*W)
Случај Дебелина
2. Тоа се смета како што се согласија сите наведени кога ќе нарачате. Ви благодариме ! Безжична Мини Тастатурата на продажба за овој компјутер : Брендирани Резервни Делови, Boyscott Лажни Делови!! Врвен Квалитет, 3 Годишна Гаранција, Остатокот Увери!! 1, Квалитет На Одобрување :
2, Производ Предности : 1. Special : 64 бита computing, Виртуелизација технологија; Поддршка Разбуди На Lan; Поддржуваат повици на функција автоматски; Поддршка на SSD и HDD заедно, до 256 G SSD или 1 TB Диск голем обем; I/O портот : 1 VGA, 1 HDMI, 1 LAN, 4 USB3. 5, Производ На Слики :
VESA Планината трошоците за екстра ве Молиме кликнете на сликата плати заедно ако ви треба :
.8 GHz (100 MHz * 18.0, 1*RJ45 LAN Порта, 1*МИКРОФОН, 1*SPK
SATA
1*m SATA3. -се користи како Персонален Компјутер, висока конфигурација и брзо расте, нула бучава.

Детали

боја:
Нема Меморија, 32GB SSD, 64GB SSD, 128GB SSD, SSD 256GB, 320GB HDD, 500GB HDD, 1TB HDD
Пакет:
Не RAM меморија, 2GB RAM меморија, 4GB RAM, 8GB RAM меморија
Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Употреба:
Комерцијални
Процесор Бренд:
Intel
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Процесор Главниот Фреквенција:
1.8 Ghz
Број На Модел На:
NC230-1037U
Бренд Име:
kingdel
Процесор Модел:
Celeron 1037U
Тип:
Мини Десктоп
Функција:
Fanless+Метал Случај+USB 3.0+HDMI
графика:
Intel HD Graphics
Резолуција Max.:
1920*1080
USB порта:
4*USB 3.0 2*USB2.0
lan:
10M/100/1000M LAN
WIFI:
300MB со 2 антени слободни
OS:
Победи 7/8/ Linux Компатибилен
Случај Материјал:
Брусен Алуминиум Легура Случај
Производ големина:
196mm*196mm*29mm
Свеж

Избор на клиенти