.

.

New
PC Споделување на Терминал Win7 Нето компјутер кој поддржува екран осетлив на допир нула тенок клиент+Микрофон+USB printer,Wifi Тенок Клиент PC Станицата

PC Споделување на Терминал Win7 Нето компјутер кој поддржува екран осетлив на допир нула тенок клиент+Микрофон+USB printer,Wifi

DEN 4464.00

Стока
Достапно.

Широко се користи во училиште обука на училиште, библиотека, cybercafe, канцеларија, фабрика, на семејството. Таа поддржува микрофон, звучник, 3 USB, WIFI, 32-битна, екран на допир, печатач итн. Тоа е 800 Mhz Процесор и 128 M RAM меморија(256 MB RAM) е на располагање), па тоа ќе трае доста брзо. Сите патенти припаѓаат на нашата компанија, без патенти спорови на сите. Тоа не само што може да се поврзете на Серверот Компјутер да работи како PC Споделување Станица, но, исто така, да работат независно како Самостоен Компјутер со Windows CE 6. Постојат некои апликативен софтвер во N380, можете да го пребарувачот за веб-сајт, канцелариски софтвер, MSN, SKYPE итн. таа има 2 работни модови : поврзете на Серверот да работат како PC Споделување на Станица и да работат независно како самостоен Мини Компјутер. За поддршка на системот за надградба, следи видео, USB безжичен WIFI, USB екран на допир, печатач. N380 можат да работат како самостојни Мини компјутер. Спаси многу цена и простор, без одржување, лесно да го инсталирате, паметни дизајн, без бучава. тоа, исто така, може да се поврзете на Серверот Компјутер автоматски.PC Споделување на Терминал Win7 Нето компјутер кој поддржува екран осетлив на допир нула тенок клиент+Микрофон+USB printer,Wifi Тенок Клиент PC Станицата
N380 е нова генерација Тенок Клиент Компјутерски Терминал кој има 2 работни режими. Многу јазик Оперативни Системи се достапни, Кинески, англиски, Германија, арапски се ок.

Детали

Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Хард Диск Капацитет:
≤ 40GB
Капацитетот На Меморијата:
≤ 128MB
Употреба:
Комерцијални
Процесор Главниот Фреквенција:
800Mhz
Број На Модел На:
N380
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Процесор Модел:
ARM11
Бренд Име:
kingdel
Тип:
Мини Десктоп
Процесор Бренд:
рака
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
боја:
Бела
сертификација:
CE
Резолуција:
1280*1024,1440*900
Длабочина На Боја:
24 Малку
Max Корисници:
100
USB Меморија Порта:
Yes
димензија:
100mm*100mm*15mm
Поддршка На Систем:
Windows 2000, Windows XP, Windows 2003 Server, WIN 7, ПОБЕДИ 2008 ГОДИНА, VISTA
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти