.

.

New
2017 Најновата Intel Celeron 2955U 3205U Dual-Core Fanless Мини PC Тенок Клиент Barebone USB 3.0 HDMI 1080P Дисплеј

2017 Најновата Intel Celeron 2955U 3205U Dual-Core Fanless Мини PC Тенок Клиент Barebone USB 3.0 HDMI 1080P Дисплеј

DEN 6427.68

Стока
Достапно.

Ви благодариме!
Мини КОМПЈУТЕР, Десктоп Компјутер
Intel Celeron 2955 U 1. Ви благодариме ! Безжична Мини Тастатурата на продажба за овој компјутер : Брендирани Резервни Делови, Boyscott Лажни Делови!! Врвен Квалитет, 3 Годишна Гаранција, Остатокот Увери!!
Квалитет На Одобрување :
Предности На Производите :
1. тие ќе бидат испратени надвор на случаен за акции.5 GHz Dual-Core ПРОЦЕСОР
4*USB 3. Поврзете hd телевизор со HDMI кабел, можете да уживате во образованието на интернет и да игра на интернет филмови или игри.5 GHz
Intel® Celeron® Процесор 2955 U Dual-Core 1.
Напомена : Во Aliexpress и локација за подигнување на системот, Канарските Острови е различна од Шпанија, како и Обединување од Франција, така што превозот цена е, исто така, различни. Special : 64 бита computing, Виртуелизација технологија;
Поддршка Разбуди На Lan; Поддржуваат повици на функција автоматски;
Поддршка SSD и HDD заедно, 1*m SATA3 SSD Слот, до 256 G SSD или 1 TB Диск голем обем;
Поддршка Max 8 GB DDR3 RAM меморија; I/O портот : 1*HDMI, 1*VGA, 1*NIC, 4*USB3.
-се користи како Персонален Компјутер, висока конфигурација и брзо расте, нула бучава.4 GHz
Intel Smart Кеш
2 MB
Инструкциското Множество
64-bit
Литографија
14nm/22 nm
TDP
15 W
RAM меморија
Слот За Мемориска
1*SD-DDR3 SD RAM меморија, Слот за
RAM меморија тип
DDR3 L-1333/1600, 8 GB Max. 2, Гаранција е 3 години, за Barebone КОМПЈУТЕР, 1 Година за RAM меморија и Складирање. Тоа се смета како што се согласија сите наведени кога ќе нарачате.
Производ Фотографии :
VESA заградата трошоците за екстра ве Молиме кликнете на сликата плати заедно ако ви треба :
.1, 10 Windows И Linux Ubuntu
Аудио
ALC662 чип, 6 канал звук
Мрежа
Одборот RTL8111 DL10/100 Mbps/1000 Mbps врз Основа Т LAN
Факултативна Wi Fi или Wi Fi+Bluetooth со Двојна Антена
Видео
Intel® HD Graphics
Графичка База на Фреквенција : 200 MHz
Графика Max Динамичен Фреквенција : 1 GHz
VGA и HDMI full screen HD снимка.

Детали

боја:
не RAM меморија нема хард диск, 2GB RAM меморија, 32GB SSD, 2GB RAM меморија 64GB SSD, 4GB RAM меморија 64GB SSD, 4GB RAM меморија 128GB SSD, 8GB RAM меморија 64GB SSD, 8GB RAM меморија 128GB SSD, 8GB RAM меморија SSD 256GB
Пакет:
2955U ПРОЦЕСОРОТ, 3205U ПРОЦЕСОРОТ
Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Процесор Главниот Фреквенција:
1.4 GHz/1.5 GHz
Употреба:
Комерцијални
Процесор Модел:
Celeron 2955U/3205U
Процесор Бренд:
Intel
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Бренд Име:
kingdel
Број На Модел На:
NC590
Тип:
Мини Десктоп
Функција:
Fanless+Метал Случај+USB 3.0+HDMI
графика:
Intel HD Graphics
Резолуција Max.:
1920*1080
USB порта:
4*USB 3.0 2*USB2.0
lan:
10M/100/1000M LAN
WIFI:
300MB со 2 антени слободни
OS:
Победи 7/8/10/ Linux Компатибилен
Случај Материјал:
Брусен Алуминиум Легура Случај
Производ големина:
170mm*120mmm*37mm
Свеж

Избор на клиенти