.

.

New
Тенок Клиент PC Споделување на Терминал Win7 +Нето компјутер кој поддржува екран осетлив на допир Станица PC+Микрофон+USB printer+Wifi нула тенок клиент

Тенок Клиент PC Споделување на Терминал Win7 +Нето компјутер кој поддржува екран осетлив на допир Станица PC+Микрофон+USB printer+Wifi

DEN 4032.00

Стока
Достапно.

За поддршка на системот за надградба, следи видео, USB безжичен WIFI, USB екран на допир, печатач. Тоа е 800 Mhz Процесор и 128 M RAM меморија(256 MB RAM) е на располагање), па тоа ќе трае доста брзо. Таа поддржува микрофон, звучник, 3 USB, WIFI, 32-битна, екран на допир, печатач итн. тоа, исто така, може да се поврзете на Серверот Компјутер автоматски. таа има 2 работни модови : поврзете на Серверот да работат како PC Споделување на Станица и да работат независно како самостоен Мини Компјутер. Корисниците се ограничени за да се поврзете на Домаќин компјутер, додека Домаќин компјутер може да си го дозволи!
11. Широко се користи во училиште обука на училиште, библиотека, cybercafe, канцеларија, фабрика, на семејството. Постојат некои апликативен софтвер во N380, можете да го пребарувачот за веб-сајт, канцелариски софтвер, MSN, SKYPE итн. N380 можат да работат како самостојни Мини компјутер. се кандидира на брза брзина, 3 USB 2. Нема дистанца ограничен, N380 дури и може да се поврзете на Домаќин КОМПЈУТЕР кој е во друга земја.0, лесен за употреба. Многу јазик Оперативни Системи се достапни, Кинески, англиски, Германија, арапски се ок. Нема потреба од инсталирање на Возачот во компјутерот-Домаќин, внесете десктоп рок од 10 секунди! (самостоен PC режим)
4. Тоа не само што може да се поврзете на Серверот Компјутер да работи како PC Споделување Станица, но, исто така, да работат независно како Самостоен Компјутер со Windows CE 6.

Детали

Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Хард Диск Капацитет:
≤ 40GB
Капацитетот На Меморијата:
≤ 128MB
Употреба:
Комерцијални
Процесор Главниот Фреквенција:
800Mhz
Број На Модел На:
N380
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Процесор Модел:
ARM11
Бренд Име:
kingdel
Тип:
Мини Десктоп
Процесор Бренд:
рака
боја:
Бела
Резолуција:
1280*1024,1440*900
Длабочина На Боја:
24 Малку
Max Корисници:
100
USB Меморија Порта:
Yes
димензија:
100mm*100mm*15mm
Поддршка На Систем:
Windows 2000, Windows XP, Windows 2003 Server, WIN 7, ПОБЕДИ 2008 ГОДИНА, VISTA
Производи Статус:
Акции
Свеж

Избор на клиенти