.

.

New
бинокуларна LCD микроскоп со микроскоп smart подлога следи scopepad-LX50, земете фото и видео, за образование

бинокуларна LCD микроскоп со микроскоп smart подлога следи scopepad-LX50, земете фото и видео, за образование

DEN 16272.00

Стока
Достапно.


Спецификација : Глава : 45 степен склони бинокуларна. Екранот модул : 3.0 ПРАТЕНИК/2.
Копче За Функција :
1. Гледате сликите или видео на LCD екранот без да се поврзете на КОМПЈУТЕР;
2. Слика обработка модул : Микропроцесори со повеќе формат излез;
3.0 ПРАТЕНИК/8. Овој микроскоп е совршен за академици во дом, училиште за ученици во основно до високо образование.25 Кондензаторот Осветлување : LED светло Напојување : 110 V/220 V може да биде избран
Микроскоп Подлога Scopepad-LX50 Спецификација :
Ново Дизајнирани со 3.6"TFT LCD и возачот модул;
4. Камера за контрола на menu (мени) ви овозможува да ја прилагодите на добивка, резолуција, СБ, контраст;
4.0 V/Лукс-дик
Динамички Опсег
60 d B
S/N Сооднос
54 d B
Спектрален Опсег
400-650nm(со IR филтер)
Рамка Го Оценувате
[email protected]*1200
Изложеност
КЛИЕНТИ или Упатство
Потрошувачка На Енергија.0 ПРАТЕНИК
Max. Адаптер, USB кабел, AV кабел и 2 GB SD картичка вклучени;
6.0 ПРАТЕНИК/1. Видео излез модел да се покаже видео запис на ТЕЛЕВИЗОР или монитор. Го фати и да ги зачувувате сликите или видео во SD-картичката;
3.2 µm
Чувствителност
1.
LCD Микроскоп EHM-136 LCD50 со Scopepad-LX50
Микроскоп Спецификација :
Овој нов соединение микроскоп е наменета за студентите да ги истражуваат микро светот.35 ПРАТЕНИК
Сензор Параметар
1/2" 2. Оваа одлична микроскоп камера опремена со стабилна хардвер и софтвер систем, обврзувачки професионални мулти-функционални мерење на софтвер.

Детали

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Бинокуларна
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Материјал:
Метал
is_customized:
Yes
Зголемување На Односот На:
20X
Свеж

Избор на клиенти