.

.

New
Стерео микроскоп Т-20 Стереоскопски Микроскоп, Коло тестирање,Dissecting микроскоп,Поправка со микроскоп

Стерео микроскоп Т-20 Стереоскопски Микроскоп, Коло тестирање,Dissecting микроскоп,Поправка со микроскоп

DEN 16848.00

Стока
Достапно.


Max. Оптички Зголемување : 2 X-270 X
Зум Опсег на Зумирање Тело : 0.67 X-X 4.5; Зум Размер : 1 : 6.7
стандардна конфигурација : 10x
Факултативна Eyepieces : 15 X, 20 X 25 X и 30 X; Факултативна Помошни Леќи : 0.3 X, 0.5 X, X 0.75, 1.5 X и 2 X
FOV : Ø0.78mm~Ø109.5mm
Работното Растојание : 26mm-287mm
Прилагодливи Interpupillary Растојание : 52mm-75mm
Окулар Диоптрија Корекција : ±5 Диоптрија
Eyetube Склоност : 45°
Факултативна Видео Couplers : 0.5 X, 1 X (За Trinocular Тело)
Песна Стои : Φ76mm Обемот на Носителот; Песна Должина 190mm; Крупен Фокус; Фокус Растојание 136mm; База Димензии 190x245x34mm; Крупен Фокус Растојание по Ротација 20mm

Детали

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Теорија:
Стерео Микроскоп
Бренд Име:
PDV
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
TS-20
Drawtube:
Бинокуларна
Свеж

Избор на клиенти