.

.

New
1080P 16MP Бум Стојат Trinocular Стерео Микроскоп HDMI USB Дигитална Камера Континуирано Зум 3.5 X - 90X Simul Фокусна За телефонот pcb

1080P 16MP Бум Стојат Trinocular Стерео Микроскоп HDMI USB Дигитална Камера Континуирано Зум 3.5 X - 90X Simul Фокусна За телефонот

DEN 22550.00
DEN 25919.52

Стока
Достапно.

За Даноци : Ние не превзема одговорност за било даноци се случи на дестинација земји.0 X Микроскоп Помошни Цел Леќа(Работни Растојание 40 mm)
1 x Камера
1 x Напојување(ЕУ/AU)
1 x Носителот
1 x 8" LCD Монитор
За Превозот : Ако за пратката под 2 KG, ние ќе го организира пратка со Aliexprese Стандард Превозот,или Кина Пост Регистрирани Воздух Mail,или e Packet, која е препорачана логистика на Aliexpress. На следење на информации ќе бидат прикажани на Aliexpress и може да се види ажурирање на следење на статусот многу јасно.0 X, со користење на Barlow леќи
Работното Растојание : 4" (100mm)
Диоптријата на Вредноста : +/- 5dp
Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16"(55-75mm)
Тркалезна Плоча : 3-3/4" (95mm) во дијаметар
Стојат : 10" x 7-7/8" x 10.0 Х Микроскоп Помошни Цел Леќа(Заштита функција)
1 x 2.0 две излез
Слика сензор : 16 мегапиксели Panasonic сензор
Рамка го оценувате : 60 F/S @ HDMI ™ излез
Сместување : Сите метални
Поддршка C-Планината леќа
Баланс на белата боја : Auto/manual
Дигитални зголемување : 5 пати дигитален зум
Осветленоста контрола : Auto/manual
Боја : Р/G/B прилагодливи
Замрзнување : Поддршка
Филмот и да снимате : Поддршка
Крстот курсорот : Поддршка за мулти-боја, големина прилагодливи
Кратката и вертикална линија за Поддршка мулти-боја, 4 парчиња на кратката линии/вертикални линии, moveable SNR Поддршка
ТФ-картичка интерфејс : Max 32 G
HDMI интерфејсот : Стандарден HDMI излез (Тип А)
Резолуција на слика : 4608 * 3456 (за ТФ-Картичка), 1920 *1080 (за PC преку USB)
Видео резолуција : 1920 *1080 @ 30 FPS (за HDMI USB)
Видео формат : AVI
Баланс На Белата Боја : Автоматски
Осветлување : Автоматски
Боја : Боја
Негативни : Поддршка
Morror : Лево/десно,Горе/Дау
OSD : англиски/Кинески
Линија : различна боја,4 хоризонтална линија , 4 вертикална линија,секое позиции
Функција :
144 светла бела LED светилки
100,000 часа на животот
Интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување
Светлината на 0-100% Прилагодлива,висока осветленост
Променлива интензитет контрола
Моќ влез : 100-240 V, 50-60 HZ
Костим за кол на леќа : 30мм-63mm
Пакетот Вклучува :
1 x Trinocular Стерео Зум Глава
1 x Пар на Супер Widefield 10 X20 MM Eyepieces
1 x 144-LED Прстен Светлина
1 x Столб Стојат на Маса
1 x Фокус Багажник
1 x C-планината Адаптер
1 x Пар на Око-Чувари
1 x Пар на Клипови
1 x Прашина Маска
1 x Бум Стојат
1 x 0.

Детали

боја:
Бела
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Теорија:
Стерео Микроскоп
Карактеристики:
Дигитални,Со Висока Дефиниција
Бренд Име:
Eakins
Материјал:
Метал
Drawtube:
Trinocular
Број На Модел На:
HDMI USB
Свеж

Избор на клиенти