.

.

New
Континуирано Зум 7X-45X Бинокуларна Стерео Микроскоп WF10 Окуларот+56 LED Светло+Универзална заградата+Голема Подна Изолација Работи Мат

Континуирано Зум 7X-45X Бинокуларна Стерео Микроскоп WF10 Окуларот+56 LED Светло+Универзална заградата+Голема Подна Изолација

DEN 7142.00
DEN 7679.52

Стока
Достапно.

99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs/многу 5/10/20/30/X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.75" (254 x 200 x 275mm) Осветлување : 56-LED Прстен Светлина Моќност : 110-240 V, 50-60 HZ, Автоматско Префрлување Додатоци : Спарени око-капи Пакет incluede : 1 x Бинокуларна Стерео Зум Глава 1 x Пар на Супер Widefield 10 X Eyepieces 1 x 56-LED Прстен Светлина со Адаптер 1 x Голема големина Столб Маса Стојат 1 x Фокус Рек 1 x Пар на Око-Чувари 1 x Пар на Клипови 1 x Прашина Маска 1 x Изолација Работи Мат.0 X, со користење на Barlow леќи Работат на Далечина : 4" (100mm) Диоптријата на Вредноста : +/- 5dp Interpupillary Растојание : 2-3/16" - 2-15/16"(55-75mm) Тркалезна Плоча : 3-3/4" (95mm) во дијаметар Стојат : 10" x 7-7/8" x 10.49 Бесплатен превозот Најновите CPS -3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V-230 V 0.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCI-E,ЗЗК,Мини PCI E 18. Овој микроскоп е совршен за gemologists, производство инженери, стоматолошка лабораторија, техничари, и секој во електронска и phlx индустрии.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.

Детали

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Теорија:
Стерео Микроскоп
Број На Модел На:
B0745B2
Бренд Име:
Eakins
Материјал:
Метал
Карактеристики:
Висока Дефиниција
Drawtube:
Бинокуларна
Зголемување На Односот На:
45X
Свеж

Избор на клиенти